Reklama

​Spider-Man i tęczowe flagi LGBTQ+, czyli skandal w sieci

Chociaż debiut Marvel’s Spider-Man na platformie PC musimy określić jako udany, to w sieci nie milknie echo głośnego skandalu dotyczącego gry, w której głównym bohaterem jest tytułowy Człowiek - Pająk.

Marvel's Spider Man, czyli ekspansja udanej gry

Przypomnijmy, że Marvel’s Spider-Man zadebiutował pierwotnie w 2018 roku jako jeden z ekskluzywnych tytułów dedykowanych konsoli od Sony, czyli PlayStation 4. Gra wyprodukowana przez Insomniac Games we współpracy z Nixxes Software zebrała pochlebne opinie krytyków i graczy.

Dzieło przeniesiono więc na pecety blisko cztery lata później i tak oto 12 sierpnia bieżącego roku wszyscy posiadacze komputerów mogą zatopić się w przygodzie z udziałem kultowego już Spider-Man’a. Co warte podkreślenia, sam tytuł mocno zachęca graczy do tworzenia rozmaitych modyfikacji. Niestety jedna z takowych odbiła się ogromnym skandalem w środowisku związanym z grami.

Reklama

Modyfikacja w Marvel's Spider-Man uderzyła w społeczność LGBTQ+

Pewien użytkownik stworzył specjalnego moda, którego celem było stanięcie w opozycji do społeczności mniejszościowych LGBTQ+. Modyfikacja opierała się na tym, że podmieniała warstwę wizualną gry. Wszystkie tęczowe, sześciokolorowe flagi wiszące na budynkach zastąpione zostały... flagami Stanów Zjednoczonych.

W sieci wywołana została tym samym prawdziwa lawina komentarzy. Gracze zarzucali autorom tej modyfikacji homofobię i brak poszanowania człowieka. O incydencie zrobiło się na tyle głośno, że afera dotarła do Nexus Mods, czyli właścicieli serwisu, na którym udostępniona została wspomniana modyfikacja.

Nexus natychmiastowo wręcz usunął mody z podmienianiem flag i zablokował konta użytkowników, z których były one umieszczane. To również spotkało się z pewnymi kontrowersjami ze strony środowiska graczy. Ci zarzucali włodarzom platformy brak przestrzegania zasad związanych z wolnością publikowanych treści i podwójne standardy.

 

 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama