Cenega poinformowała, że do planu wydawniczego firmy trafiło specjalne wydanie pudełkowe gry strategicznej czasu rzeczywistego - Realpolitiks.
W skład tego wydania wejdą:
- Pełna wersja gry na płycie,
- Dodatkowo: specjalne polskie scenariusze i wydarzenia z Grupą Wyszehradzką, Międzymorzem i San Escobar!
- CD audio z muzyką z gry,
- Duży, dwustronny plakat,
- 3 rysunkowe pocztówki.
Tytuł w edycji pudełkowej zadebiutuje już 5 maja w polskiej i angielskiej wersji językowej na komputery PC z systemami: Windows, Linux i komputery Mac. Za lokalizację polską i angielską odpowiadają twórcy gry, polskie studio Jujubee.
Realpolitiks to strategia czasu rzeczywistego, w której możesz zostać przywódcą każdego nowożytnego państwa. Dzięki grze zmierzysz się z problemami współczesnego świata, poznasz widoczne i niewidoczne granice geopolityczne, skorzystasz z mocy swojego kraju i jego siły gospodarczej, aby wziąć udział w konfliktach militarnych i rozmowach międzynarodowych. W Realpolitiks wybierzesz własny sposób na przeciwstawianie się interesom innych krajów, radzić będziesz sobie z nieprzewidzianymi wydarzeniami, globalnymi zagrożeniami i różnymi kryzysami. Stań w obliczu dezintegracji Unii Europejskiej, walki z globalnym terroryzmem, skutków trzeciej wojny światowej i wielu innych scenariuszy - fikcyjnych i realistycznych.
Realpolitiks bazuje na trzech głównych systemach politycznych (demokracja, autorytaryzm, totalitaryzm) i pozwala ci rozszerzać wpływy swojego kraju na różne sposoby, aby wygrać wyścig o globalną dominację. Użyj umiejętności dyplomatycznych, przewagi gospodarczej albo potęgi militarnej i dokonaj różnych wyborów moralnych i etycznych, aby twój kraj stał się supermocarstwem, a obywatelom żyło się dostatnie.
Gracze mogą rozwijać swój kraj, aby ten osiągnął przewagę gospodarczą, technologiczną i wojskową w rankingach globalnych. Wybór należy do ciebie - możesz zostać cenionym członkiem ONZ albo nuklearnym tyranem, zastraszającym wszystkich wokół ciebie. Dzięki otwartej rozgrywce Realpolitiks gracz może rozszerzać swoje granice, a nawet tworzyć zamorskie kolonie. Jeśli to ci nie wystarczy, może postanowisz przenieść naszą cywilizację w kosmos?
(materiały prasowe / INTERIA.PL)