Sony zaskakuje graczy darmowym dostępem do subskrypcji PS Plus Premium

PlayStation znów zaskakuje użytkowników swoich systemów elektronicznej rozrywki! Niektórzy szczęśliwcy, uruchamiając swoje konsole, mogą natrafić na niespodziewaną wiadomość informującą o przyznaniu 14 dni darmowego dostępu do PlayStation Plus Premium. Ta wyjątkowa okazja z pewnością przyciągnie uwagę właścicieli urządzeń z rodziny PlayStation.

Co oferują poszczególne poziomy abonamentu PlayStation Plus?

Przemodelowana usługa PlayStation Plus, która zadebiutowała w 2022 roku, oferuje użytkownikom trzy poziomy subskrypcji:

Reklama
  • PlayStation Plus Essential - podstawowy pakiet zawiera comiesięczny zestaw nowych gier do pobrania, możliwość gry online, dostęp do dodatkowej zawartości oraz specjalnych promocji, pozwala korzystać z dysku w chmurze i dzielić się grami via usługa Share Play.
  • PlayStation Plus Extra - rozszerzony pakiet oferuje to samo, co opcja Essential, ale oddaje także dostęp do rozbudowanej biblioteki gier (tzw. Katalogu gier), w skład której wchodzą także tytułu z usługi Ubisoft+ Classics.
  • PlayStation Plus Premium - najwyższy pakiet posiada wszystkie zalety opcji Extra, a dodatkowo daje dostęp do tzw. Katalogu klasyki, w którym znajdują się najgłośniejsze hity z poprzednich generacji (konsol: PlayStation 2, PlayStation 3 i PlayStation Portable) oraz do bazy filmów wytwórni Sony Pictures. Jakby tego było umożliwia sprawdzanie wersji próbnych nadchodzących gier oraz granie strumieniowe w chmurze.

Subskrybenci PlayStation Plus co miesiąc zyskują dostęp do nowych gier, a starsze tytuły są rotacyjnie usuwane z kolekcji. Dopóki użytkownicy utrzymują aktywne członkostwo, mogą grać w pobrane gry. Po wygaśnięciu subskrypcji, dostęp do tych tytułów zostaje zawieszony, aż do momentu ponownego jej odnowienia. W ramach abonamentu PS Plus, użytkownicy konsol PlayStation mogą cieszyć się takimi tytułami, jak m.in.: Death Stranding, God of War, Marvel's Spider-Man, Marvel's Spider-Man: Miles Morales, Mortal Kombat 11 czy Returnal, a to dopiero początek.

Szczęśliwe powiadomienia dla użytkowników PlayStation

O całej akcji zrobiło się głośno dzięki wpisom użytkowników serwisu Reddit.com, na kanale PlayStation Plus społeczność zaczęła dzielić się informacjami o niespodziewanych powiadomieniach na swoich konsolach. Jeden z nich opisał, że po uruchomieniu konsoli, w zakładce powiadomień pojawił się komunikat z informacją o 14 dniach darmowego dostępu do PS Plus Premium. Po otwarciu wiadomości, użytkownik otrzymał unikalny kod promocyjny, który pozwalał na aktywację dwutygodniowego dostęp do najbogatszej oferty abonamentowej.

Niespodziewane prezenty dla wybranych graczy

Z relacji użytkowników Reddita wynika, że darmowe okresy próbne są przyznawane całkowicie losowo i mogą trafić się zarówno aktywnym, jak i byłym abonentom PS Plus. Niektórzy otrzymali powiadomienia kilka dni po wygaśnięciu swojej subskrypcji, co może sugerować, że Sony chce zachęcić graczy do powrotu i wypróbowania nowej oferty Premium.

Sony znowu rozpieszcza graczy. Czy promocja PS Plus się powtórzy?

Dla graczy, którzy jeszcze nie mieli okazji skorzystać z oferty PlayStation Plus Premium, taka niespodzianka z pewnością będzie doskonałą okazją do zapoznania się z najbogatszą ofertą abonamentu Sony. Czy Sony będzie kontynuować tę strategię? To nie pierwszy raz, gdy japoński koncern decyduje się na taki hojny gest. Już w 2022 roku, wraz z wprowadzeniem podziału subskrypcji PlayStation Plus, wielu graczy otrzymało darmowe okresy próbne. Kampania musiała zakończyć się powodzeniem skoro ten sam model stosowany jest ponownie. Lipcowy katalog darmowych gier może nie należy do najbardziej atrakcyjnych w historii, ale już sam dostęp do potężnej biblioteki gier na pewno pozwoli znaleźć jakąś głośną produkcję z listy do nadrobienia zaległości.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: PS Plus Premium | Sony | PlayStation 5
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy