Reklama

Sony zagroziło firmie sprzedającej wymienne panele PlayStation 5

​W poniedziałek informowaliśmy o kreatywnie nazwanej firmie PlateStation 5, która nie zamierza czekać na oficjalny ruch Sony i już teraz zaczęła oferować wymienne panele boczne dla konsoli PlayStation 5. Jak się okazuje, pomysłowi założyciele najwyraźniej nieco się pośpieszyli w działaniu.

PlateStation5.com zostało bowiem zmuszone do zmiany nazwy i domeny na CustomizeMyPlates.com. Powodem decyzji jest najwyraźniej skarga złożona przez samo Sony, który obawiało się, że nazwa PlateStation jest zbyt bliska PlayStation i może wprowadzać ludzi w błąd.

Ci mogli sądzić, że mają do czynienia z oficjalnym sklepem. Co więcej, ze wspomnianej strony internetowej zniknęły wszystkie ilustracje z konsolą PlayStation 5, zastąpione samymi panelami. W oświadczeniu dla serwisu VGS firma Custom Plates LTD dodała też, że nie ma nic wspólnego z Sony.

Reklama

Wydaje się jednak, że brytyjska firma nie będzie miała większych powodów do narzekania. Jak bowiem dodano, od czasu pojawienia się historii w mediach w ubiegłym tygodniu, zdołano wyprzedaż już wszystkie wersje kolorystyczne, w obu wariantach (z oraz bez napędu optycznego).

Byłe PlateStation ma (lub miało) w ofercie pięć wersji kolorystycznych: Cherry Red, Chrom, Indigo Blue, Kamuflaż oraz Matową Czerń. Wszystkie warianty przygotowano dla konsoli w standardowym wydaniu, jak i Digital Edition, gdzie jedna strona konsoli wygląda inaczej przez brak miejsca na napęd.

Całość ma być wykonana z "plastiku w jakości premium", a obecnie trwają podobno negocjacje z producentami w Wielkiej Brytanii oraz w Chinach. Co dość ryzykowne, firma sama nie posiada jeszcze konsoli i bazuje po prostu na wymiarach ujawnionych przez Sony. Mamy nadzieję, że będzie pasować.

"Przed wysyłką przeprowadzimy testową instalację na PS5, by upewnić się, że jest idealnie" - dodano na Twitterze. Stąd właśnie oczekiwania na premierę konsoli, która w Wielkiej Brytanii przypada na 19 listopada - tydzień po Ameryce Północnej, Japonii, Australii, Nowej Zelandii oraz Korei Południowej.

Dowiedz się więcej na temat: PlayStation 5

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje