Sony przejmie twórców Palworld? Japończycy założyli nową spółkę z Pocketpair

Palworld rośnie w siłę. Podczas gdy większość doświadczonych graczy cieszy się niedawną aktualizacją, Pocketpair w parze z Sony myśli nad tym, jak dalej promować popularny survival.

Palworld to nie tylko największy fenomen tego roku, ale jeden z największych ostatnich kilku lat. Regularnie do sprzedaży trafia jakaś produkcja, której sukces zaskakuje nawet samych twórców. Palworld narobiło jednak wokół siebie ogromnego zamieszania, przyciągnęło dziesiątki milionów graczy i przy okazji wzbudziło sporo kontrowersji. W pewnym momencie spodziewano się nawet, że Pocketpair doczeka się pozwu od Nintendo.

Reklama

Ostatecznie temat jednak ucichł, zainteresowanie grą naturalnie spadło, ale wciąż trzyma się ona wśród najpopularniejszych produkcji Steama. Jeżeli doliczyć do tego społeczność z Game Passa i Xboxa, mamy zdrową liczbę graczy, która śledzi, co dzieje się wokół gry. Doskonałym tego świadectwem była niedawna premiera nowej, obszernej aktualizacji, która natychmiast zachęciła do powrotu setki tysięcy graczy.

Wygląda na to, że na regularnych aktualizacjach nie skończy się wsparcie Palworld. Sony Music Entertainment, Aniplex i Pocketpair utworzyły spółkę joint venture Palworld Entertainment. Sony ma zająć się promowaniem gry w Japonii i na całym świecie i zajmować będzie się głównie promocją poza grą. Oznacza to prawdopodobnie różne gadżety z motywem popularnego survivala.

Sony ma być również powiązane z dalszym rozwojem Palworld. Nie wiemy jeszcze dokładnie, co ma to oznaczać, ale Japończycy mogą mieć znacznie więcej do powiedzenia w kwestii tego, co dzieje się z grą. Do Pocketpair nie wkroczą prawdopodobnie deweloperzy Sony, jednak nietrudno uwierzyć, że relacje między dwiema stronami mocno się zawężą.

Można śmiało założyć ponadto, że Palworld zadebiutuje niedługo na konsolach PlayStation. Na razie gra dostępna jest wyłącznie na PC oraz Xboksach. Pocketpair ma w rezultacie potencjał na dotarcie do jeszcze większej bazy graczy, a Sony poszerzy biblioteki swoich konsol o bardzo popularny ostatnio tytuł. W dalszej przyszłości Palworld mógłby nawet trafić do PlayStation Plusa.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Palworld
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy