Sony pracuje nad emulatorem gier z PS1 i PS2 dla PlayStation 4?

PlayStation Now ma być lekiem na brak wstecznej kompatybilności w PS4 - usługa pozwoli na streaming starszych gier do next-gena (a także na Vitę i inne urządzenia podłączone do sieci).

Tyle tylko, że - przynajmniej na razie - w serwisie mają pojawić się tylko gry z PS3. A co z tytułami z poprzednich konsol? W internecie pojawiły się informacje, jakoby Sony opracowywało z myślą o PlayStation 4 emulator PS1 i PS2.

Powołując się na informatora pracującego rzekomo nad PlayStation Now serwis Eurogamer donosi, że Sony zamierza rozwiązać problem braku w usłudze gier z PS1 i PS2. W jaki sposób? Firma pracuje ponoć nad emulatorem, który pozwoli uruchamiać produkcje z dwóch pierwszych konsol koncernu bezpośrednio na PlayStation 4.

Program ma działać podobnie, jak w przypadku PS3 i Vity. Tym razem jednak Sony chce rzekomo wyeliminować problem upscalingu. Oznacza to, że obraz starszych produkcji nie będzie brzydko rozciągnięty do 1080p, a będzie natywnie wyświetlany w tej rozdzielczości.

W ten sam sposób "odświeżane" są niektóre klasyki wydawane na PS3. Oczywiście wciąż są to tylko plotki i należy podchodzić do nich z dystansem.

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje