Sony planuje przenieść swoje przeboje na smartfony

​Uncharted, God of War czy The Last of Us mogą trafić na urządzenia mobilne.

Sony poszukuje dyrektora wykonawczego do zespołu PlayStation Studios, którego głównym zadaniem będzie przeniesienie najpopularniejszych marek znanych z PlayStation na smartfony i tablety - informuje serwis Eurogamer.

W ogłoszeniu nie widnieją żadne wskazówki dotyczące tego, które tytuły z portfolio japońsko-amerykańskiego giganta mogą w przyszłości trafić na urządzenia mobilne. Nowy menadżer odpowiedzialny za przygotowanie strategii działania na najbliższe trzy do pięciu lat. Tak więc raczej nieprędko doczekamy się pierwszych gier, które powstaną pod jego przewodnictwem.

Reklama

Możemy się jedynie domyślać, że Sony chce przygotować osobne, smartfonowe produkcje w ramach takich serii, jak Uncharted, God of War, The Last of Us, Ratchet & Clank czy Gran Turismo. Jednak trudno przewidzieć, czy będą to gry do kupienia w całości za określoną kwotę, czy też produkty działające w modelu free-to-play, czyli darmowe, ale z systemami mikropłatności.

Niewykluczone też, że Sony planuje jedynie stworzyć porty gier znanych z PlayStation na urządzenia z Androidem oraz iOS-em. Współczesne smartfony bez problemu by sobie z nimi poradziły po dokonaniu downgrade'u graficznego.

Nie będzie to pierwsza próba zainteresowania graczy produkcjami mobilnymi podjęta przez Sony. Jednak trzeba przyznać, że te dotychczasowe były dość nieśmiałe. Do tej pory koncern wydał w wersji na smartfony jedynie Uncharted: Fortune Hunter oraz Run Sackboy Run. Co ciekawe, ta pierwsza gra została ciepło przyjęta przez graczy, ale póki co nie doczekała się kontynuacji. Być może będzie nam w nią dane zagrać w przyszłości.

Przekaż 1% na pomoc dzieciom - darmowy program TUTAJ

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama