Sony ma pracować nad odpowiednikiem Xbox Game Pass na PlayStation

​Sony pracuje podobno nad odpowiednikiem Xbox Game Pass, który oferuje dostęp do sporego katalogu gier w ramach abonamentu.

Xbox Game Pass to bardzo popularna usługa, która przynosi Microsoftowi spore korzyści finansowe. Udostępnianie gier w ramach abonamentu spotkało się z uznaniem graczy, ale mimo to na swój odpowiednik w przypadku konsol PlayStation nie zdecydowało się Sony. Jak jednak twierdzi David Jaffe, który odpowiada za stworzenie God of War, japoński producent pracuje nad odpowiedzią na Xbox Game Pass.

Deweloper powołuje się przy tym na swoje kontakty w firmie. "Mogę potwierdzić, że coś planują, ponieważ znam gości z Sony, którzy powiedzieli mi, że coś szykują co będzie odpowiedzią na Xbox Game Passa" - powiedział Jaffe.

Reklama

Niestety twórca nie wie, jaki dokładnie model obierze tajemnicza usługa. Jaffe uważa, że nie wystarczy udostępniać gier ze starszych generacji PlayStation, czy oferować produkcje poprzez chmurę PS Now, żeby odnieść sukces.

Nie wiemy, w jakim stopniu uzyskane przez dewelopera informacje są prawdziwe dlatego należy podchodzić do nich z dystansem. Nie mniej Sony musi coś zrobić, by odpowiedzieć na popularność Xbox Game Pass, który dostarcza bogaty katalog różnych gier, z czego wiele z nich można ograć już w momencie ich premiery. Tak jest na przykład z polskim Outriders.

Przekaż 1% na pomoc dzieciom - darmowy program TUTAJ

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Xbox Game Pass

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy