Reklama

Sony nie wybiera się na tegoroczny Gamescom

​Gamescom to obecnie jedne z największych targów branży gier wideo. Jednak na tegorocznej imprezie zabraknie gigantów.

Wydawało się, że po rezygnacji z organizowania tegorocznej edycji amerykańskich targów E3 (które uchodziły za największe w branży gier wideo) zyska na tym europejski Gamescom.

Niestety, na tegorocznej edycji tego wydarzenia, która odbędzie się (tak jak dotychczas) w Kolonii, w dniach 24-28 sierpnia, zabraknie paru kluczowych - nomen omen - graczy na scenie gamingowej.

W ostatnim czasie o ominięciu imprezy poinformowali tacy giganci, jak Nintendo, Activision Blizzard czy Take-Two Interactive. Teraz dowiedzieliśmy się, że w Kolonii nie pojawi się także Sony Interactive Entertainment.

Reklama

Na niemieckich targach nie należy się więc spodziewać prezentacji gier przeznaczonych na PlayStation 4 i PlayStation 5. W przeszłości Sony występowało na Gamescomie. Na przykład w 2019 roku podczas kolońskiej imprezy Japończycy zaprezentowali między innymi Death Stranding.

Gamescom 2022 - szczegóły

Gamescom 2022 odbędzie się w Kolonii, w halach targowych należących do kompleksu Koelnmesse, w dniach 24-28 sierpnia. Targi powracają w standardowej, fizycznej formie po dwuletniej przerwie. W ostatnich latach z powodu pandemii koronawirusa odbywały się w przestrzeni cyfrowej. Już 23 sierpnia rozpocznie się transmisja Gamescom Opening Night Live.

Gamescom odbywa się regularnie od sierpnia 2009 roku. Pod względem przestrzeni wystawowej i liczby odwiedzających są to obecnie największe targi branży gier wideo na świecie. W 2018 roku w kolońskich halach pojawiło się 370 tysięcy odwiedzających oraz 1037 wydawców z 56 krajów.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy