Sony kupiło Insomniac Games, twórców Spider-Man

​Wygląda na to, że można spodziewać się więcej gier ze Spider-Manem w roli głównej. Sony poinformowało wczoraj wieczorem, że przejęło doświadczone studio Insomniac Games ze słonecznej Kalifornii, dodając je do swojej imponującej listy wewnętrznych producentów na całym świecie.

Kalifornia wydaje się być deweloperską stolicą na PlayStation, ponieważ w okolicy siedzibę ma nie tylko Insomniac, ale także Naughty Dog, PixelOpus, Sony San Diego i Sony Santa Monica, ale także Visual Arts zajmujące się motion capture dla wszystkich gier, a także zarządzające Sony San Mateo.

Wracając do Insomniac Games, studio to od wielu lat współpracuje z Sony, odpowiadając za multum produkcji na wyłączność dla Sony. Wymienić można serię Spyro na pierwsze PlayStation, Ratchet & Clank na PS2, Resistance na PlayStation 3 czy właśnie Marvel’s Spider-Man na PlayStation 4.

Reklama

Dość powiedzieć, że dopiero szesnasta produkcja studia - Outernauts - ukazała się na urządzeniu, które nie było produkowane przez Sony. To przez lata prowadziło do spekulacji na temat tego, dlaczego japońska korporacja w końcu nie kupi studia na własność. Jak widać, tak się właśnie stało.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Spider-Man

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy