Silent Hill - kontynuacja historii zadebiutuje w 2023 roku

​Nowy Silent Hill ukaże się w przyszłym roku. Jednak na razie mowa nie o grze wideo, a o kolejnej filmowej adaptacji.

Silent Hill to jeden z najbardziej uznanych growych horrorów w historii. Od niedawna po sieci krążą plotki mówiące o ambitnych planach Konami na rozwój tej marki. Jak twierdzą informatorzy, obecnie mogą trwać prace nawet nad kilkoma grami z serii - nie tylko nad sequelem, ale m.in. także nad remake'iem drugiej części. Podobno jeden z tych tytułów tworzy polskie studio - Bloober Team.

Niestety, na oficjalne szczegóły dotyczące nowych gier z serii Silent Hill musimy jeszcze poczekać. Tymczasem do sieci trafiła wypowiedź Christophe Gansa, który odpowiada m.in. za ekranizację kultowej serii horrorów z 2006 roku (poza tym zawdzięczamy mu m.in. "Piękną i bestię" oraz "Braterstwo wilków". Okazuje się, że francuski reżyser pracuje już nad kolejnym filmem z akcją osadzoną na Cichym Wzgórzu.

Reklama

Silent Hill - nowy film w 2023 roku

Gans w wywiadzie dla serwisu Jeuxvideo zdradził, że nowy filmowy "Silent Hill" już powstaje i że jego premiera będzie miała miejsce w przyszłym roku. Zapowiedział, że przygotowuje go głównie z myślą o współczesnej publice. "To jasne, że obecne kino grozy to nie to samo kino grozy, co w 2006 roku [kiedy na świat trafił pierwszy filmowy "Silent Hill" - przyp. red.]. Nie chodzi o to, że tamto nie było dobre, ale każdy gatunek przechodzi ewolucję" - wyjaśnił twórca.

Wygląda na to, że nadchodzą tłuste lata dla miłośników serii Silent Hill (oraz horrorów w ogóle). Nowy film, nowe gry... Oby tylko te drugie dorównały jakością najlepszej jak dotąd części cyklu, czyli Silent Hill 2.


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: film | Silent Hill | horrory
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy