"Shrek" w znanej grze o postapokaliptycznym świecie

​"Shrek" jest jednym z największych dzieł wśród filmów animowanych stworzonych w XXI wieku. Postać ogra na stałe weszła do popkultury, stając się jedną z najbardziej rozpoznawalnych. Jeden z YouTuberów postanowił ją obsadzić w...uniwersum gry "Fallout 4".

"Shrek" podbił serca publiki na całym świecie

Postać "Shreka" na początku XXI wieku szturmem przedostała się do świadomości milionów fanów filmów animowanych. Pierwsza część filmu wyreżyserowanego przez Andrew Adamsona i Vicky Jenson zadebiutowała w kinach w kwietniu 2001 roku i od razu stała się wielkim, międzynarodowym hitem. Tytułowy "Shrek" jest ogrem, który wiedzie bardzo spokojne życie. Dzieło wytwórni DreamWorks zarobiło łącznie ponad 487 milionów dolarów, stając się jednym z najbardziej dochodowych filmów animowanych w historii kina.

Reklama

Dzisiaj ten zielony stwór znajduje się w panteonie legendarnych postaci skierowanych głównie (lecz nie tylko) dla młodszej widowni. Aktualnie ciężko znaleźć kraj, w którym film "Shrek" nie byłby znany. W polskiej wersji językowej głosu tej produkcji użyczyli tak wybitni aktorzy jak Jerzy Stuhr, Zbigniew Zamachowski czy Adam Ferency. Pomimo tego, że od pierwszej części filmu minęły już ponad dwie dekady, "Shrek" nieustannie znajduje się w centrum zainteresowania.

Jeden ze znanych twórców na YouTube - "eli_handle_b․wav" postanowił dokonać ciekawej wariacji. Umieścił słynnego ogra w postapokaliptycznym świecie gry "Fallout 4".  Sami zobaczcie, jak ten miks dwóch kompletnie odmiennych od siebie uniwersów został wykonany.

Tego jeszcze nie było - "Shrek" bohaterem postapokaliptycznej gry

"Fallout" to również znane od wielu lat dzieło kultury, ale tym razem z gatunku gier wideo. Gra przedstawiająca świat postapokaliptyczny tym razem została ukazana w nieco innym świetle. Wspomniany wcześniej twórca postanowił obsadzić w niej zielonego ogra. Na niemal półtora minutowym zwiastunie widzimy, jak "Shrek" rozmawia z bohaterami gry i podąża po świecie, który w dużej części jest zdewastowany.

Ponadto na filmiku słyszymy znane teksty z filmu animowanego, co dodaje niemałej groteski w tej konkretnej sytuacji. Należy jednak przyznać, że "eli_handle_b․wav" po raz kolejny na swoim kanale wykonał kawał dobrej roboty.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Shrek | Fallout
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama