Setka dzieci w Japonii dostanie konsole Super Famicom, by zostać w domach

Japońska organizacja miłośników gier z przeszłości ruszyła z interesującą inicjatywą. W planach jest rozdanie setki konsol Super Famicom (znanych w Polsce także jako SNES) do gospodarstw domowych w kraju, w celu zapewnienia rozrywki i zatrzymania domowników pod dachem, w ramach ochrony.

Wszystko to oczywiście w imię walki z koronawirusem. Chętnych będzie z całą pewnością więcej, więc w planach jest loteria. Aby się zakwalifikować, w gospodarstwie domowym mieszkać musi dziecko w wieku poniżej 16 lat. Trzeba będzie także pokryć koszty przesyłki, co nie będzie trudne.

Organizacja przyśle też kilka kartridżów z grami, bo inaczej całe przedsięwzięcie nie miałoby większego sensu. Na Super Famicom wydano sporo hitów, w tym kilka historycznych i przełomowych, jak Super Mario World, Donkey Kong Country, Mario Kart i The Legend of Zelda: A Link to the Past.

Reklama

Było też całkiem sporo gier od zewnętrznych wydawców, które przeszły do "kanonu" klasyków: Final Fantasy 4, 5 i 6, bijatyka Killer Instinct, Dragon Quest 5 i 6, Chrono Trigger, Super Street Fighter 2, SimCity, Secret of Mana, Mortal Kombat 2, Super Metroid, NBA Jam i wiele, wiele innych.

Nie jest to oczywiście sprzęt najnowszy i organizatorzy akcji zapewniają, że obudowy mogą być nieco pożółkłe od słońca. Urządzenia na pewno będą jednak czyste, sprawne i przetestowane. To także konsole retro, a więc wybitnie obecnie cenione. Wysyłane za darmo, a warte sporo pieniędzy...

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama