Serial Wiedźmin od Netflix potwierdzony na drugi sezon

​Serial "Wiedźmin" od platformy Netflix nie zdążył jeszcze zadebiutować, a włodarze filmy zdecydowali się już na zamówienie kolejnego sezonu. Wydaje się, że to świetne informacje, potwierdzające wiarę menedżerów amerykańskiej korporacji w sukces tytułu opartego na twórczości Sapkowskiego.

Takie informacje przekazał serwis The Hollywood Reporter. Pierwszy sezon, składający się z ośmiu odcinków, zadebiutuje 20 grudnia obecnego roku. Następnie czeka nas jednak dość długie oczekiwanie, ponieważ druga seria planowana jest dopiero na jesień 2021 roku, a więc prawie dwa lata później.

To dobre wieści także dla producentki. Lauren Schmidt-Hissrich nie tylko pozostanie na etacie znacznie dłużej, ale będzie mogła lepiej zrealizować swoje plany. Jak bowiem niedawno przyznała, zaplanowała opowieść na całe siedem sezonów. Historii do opowiedzenia na pewno nie zabraknie.

Reklama

Jak wskazują eksperci, Netflix bardzo rzadko decyduje się na zamawianie drugiego sezonu serialu, jeśli nie sprawdzi najpierw, jak poradził sobie pierwszy. Taka decyzja w przypadku "Wiedźmina" musi bowiem oznaczać, że przygotowana produkcja mocno przypadła do gustu decydentom.

Oparty na bestsellerowej serii powieści serial Wiedźmin to opowieść o przeznaczeniu i rodzinie. Geralt z Rivii, samotny łowca potworów, stara się odnaleźć swoje miejsce w świecie, w którym - jak to często bywa - ludzie często okazują się gorsi niż najstraszniejsze monstra.

W obsadzie znajdą się Henry Cavill (Mission Impossible - Fallout, Liga Sprawiedliwości), który wcieli się w postać Geralta z Rivii oraz Freya Allan (Wojna światów, Kraina bezprawia) jako Ciri, Anya Chalotra (A.B.C., Wanderlust) jako Yennefer i Jodhi May (Gra o Tron, Geniusz) jako Calanthe.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Wiedźmin

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy