Reklama

​Seria Battlefield przeżywa renesans, a serwery pękają w szwach

Battlefield I, Battlefield V oraz Battlefield 2042. Trzy najnowsze odsłony kultowej pierwszoosobowej strzelanki osadzonej w realiach wojennych przeżywają prawdziwe oblężenie graczy. Czy jest to idealna okazja do włączenia się na bitewne pola walki?

Battlefield 1

Battlefield 1 już od kilku tygodni wiedzie prym wśród wszystkich tytułów powstałych właśnie z tej kultowej serii wydawanej przez Electronic Arts. Dzieło powstało w 2016 i niemal od razu ciepło przyjęte zostało przez szeroką społeczność graczy. Realia gry przeniesiono na fronty pierwszej wojny światowej, co w branży gier wideo wcale nie jest zjawiskiem częstym.

Sześcioletnią już produkcję chwalono przede wszystkim za doskonałą i emocjonującą kampanię dla jednego gracza, a także intensywny i oddający ducha wojny tryb multiplayer, który grywalny jest przez tysiące graczy aż po dzisiaj. Battlefield 1 doczekał się czterech dużych dodatków: Nie przejdą, W imię cara, Niespokojne wody oraz Apokalipsa.

Reklama

Na początku listopada EA DICE zdecydowało się przecenić grę Battlefield 1. Tytuł przez kilka dni dostępny był do kupienia za lekko ponad 21 zł. Czynnik ten wraz z głośną filmową premierą "Na zachodzie bez zmian" istotnie przełożył się na grywalność produkcji powstałej w 2016 roku. Tytuł zanotował swój rekord grywalności, a na Steamie logowały się każdego dnia setki tysięcy graczy. W rezultacie Battlefield 1 po sześciu latach od swojego debiutu zanotował rekord popularności z wynikiem jednocześnie 53 tys. zalogowanych użytkowników.

Jeśli nie mieliście okazji wypróbować Battlefielda 1, a wczesnolistopadowa promocja przeszła obok was, to nie musicie się martwić. Strzelanka osadzona w klimacie I wojny światowej po raz kolejny przeceniona została z okazji Jesiennej Wyprzedaży Steam w ramach wydarzenia Black Friday. Tytuł otrzymał zniżkę aż o 88% i możecie go zakupić jedynie za 21,58 zł.

Battlefield V

Niecałe dwa lata po premierze Battlefielda I, EA DICE zdecydowało się wypuścić na rynek kolejne dzieło z kultowej serii. Battlefield V pojawił się na jesieni 2018 roku. Tym razem jednak deweloperzy do dyspozycji graczy oddali nie fronty I wojny światowej, a przenieśli nas w nieco nowsze klimaty II wojny światowej.

Oczywiście czteroletni już tytuł wzbogacony został o kampanię single player, którą przejść możemy z perspektywy kilku różnych - grywalnych bohaterów. Wisienką na torcie jest jednak rozgrywka sieciowa, podobnie jak poprzednik, nacechowana dużą dynamiką.

Battlefield V już od samej publikacji zwiastuna, jak i późniejszej premiery gry, nie przyjął się tak dobrze jak debiutujący dwa lata wcześniej Battlefield I. Społeczność storpedowała odsłonę za "zakłamywanie historii" i przedstawianie wielu rzeczy w krzywym wymiarze, nie do końca zgodnym z rzeczywistością.

Po czasie BF V nadal cieszy się jednak popularnością, a teraz do gry napłynęła kolejna fala graczy. Przedostatnia część Battlefielda również przeceniona została na trwającym wydarzeniu Black Friday na platformie Steam. BF V zakupicie za 21,99 zł po 90% obniżce. Oferta obowiązuje do 29 listopada.

Battlefield 2042

Battlefield 2042, czyli najnowsza futurystyczna od EA DICE pojawiła się pod koniec 2021 roku. Zapowiedzi deweloperów były naprawdę rozległe. Tryb sieciowy zaoferować miał niezwykle intensywne starcia, w których uczestniczył mogło nawet 128 osób jednocześnie.

BF 2042 zaliczył ogromny falstart, najprawdopodobniej była to najgorsza premiera gry w ciągu ostatnich kilku minionych lat. Po kilku miesiącach od premiery na serwerach w najnowszym tytule z serii świeciły pustki. Dopiero w połowie bieżącego roku przyszedł czas na inauguracje sezonu pierwszego oraz drugiego.

Z kolei dokładnie 22 listopada Battlefield 2042 zaliczył premierę 3. Sezonu, o którym więcej możecie poczytać w tym miejscu oraz pod tym adresem. Oprócz tego, jak w przypadku starszych produkcji, czyli wspomnianego Battlefielda I oraz Battlefielda V, BF 2042 został przeceniony w ramach tegorocznego Black Friday. Futurystyczny shooter zakupicie za 89,06% ze zniżką sięgającą 67%.

Jak prezentuje się popularność trzech najnowszych gier z serii Battlefield?

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy