​Battlefield 2042. Sezon 3: Escalation nadciąga. Nowa mapa, bronie, zmiany

Już kilka dobrych miesięcy temu wieściliśmy, że Battlefield 2042 kona i prawdopodobnie nic nie zatrzyma tego stanu rzeczy. Tymczasem najnowsza strzelanka od EA DICE z kultowej serii otrzymuje Sezon 3: Escalation. 22 listopada na graczy czeka masa nowości, a my przedstawiamy wam największe zmiany!

Battlefield 2042 nie miał dobrego startu i nie jest to określenie nasycone hiperbolą. Od futurystycznego FPS-a gracze odwrócili się niemal kilka tygodni po oficjalnej premierze gry. W tym roku doczekaliśmy się jednak debiutu dwóch sezonów, które na jakiś czas zainicjowały powrót graczy na serwery. Na horyzoncie jawi się premiera Sezonu nr 3: Escalation.

Battlefield 2042 - Sezon 3: Escalation. Opis najważniejszych zmian i nowości

Nowy sezon trafi do Battlefielda już 22 listopada. Można nawet powiedzieć, że jest to rocznicowa aktualizacja, z uwagi na fakt, że gra oficjalnie pojawiła się na rynku 12 listopada 2021 roku.

Reklama

Największą zmianą w Sezonie 3: Escalation jest nadejście nowej mapy. Spearhead (Szpica) przenosi graczy w bitewne pola na terenie Szwecji do górskiego zbocza z kilkoma rozległymi budynkami. Walka tutaj rozgrywać będzie się więc w zamkniętym, jak również w otwartym terenie.

Szeregi bojowe zasili nowy Specjalista pochodzący z Egiptu - Rasheed Zain. Nowy bohater ma za sobą niezwykle trudną przeszłość. Jego świat został ukształtowany przez realia polityczne z okresu jego dzieciństwa. Podczas jednej z walk Zain stracił obie nogi. Tylko determinacja i niezłomność pozwoliła Specjaliście powrócić na pola walki.

Oczywiście nowy sezon oznacza również pojawienie się nowych broni. Do dyspozycji graczy oddany zostanie Rorsch MK4, dwulufowa strzelba NVK-S22 oraz pistolet NVK-P125. W ramach przepustki bojowej odblokujemy również noże do rzucania, kojarzone zapewne przez wszystkich fanów serii Battlefield.

To nie koniec zmian. Sezon 3: Escalation ugości zupełnie nową machinę wojenną - czołg EMKV80-TOR ze specjalnym działem wymierzającym wiązkę laserową. Czy nowy sprzęt zrewolucjonizuje oblicze wojny?


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Battlefield 2042 | EA DICE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy