Sceny z serialu Squid Game w grach komputerowych? Granice kreatywności łamane po raz kolejny

​Squid Game cieszy się ogromną popularnością widzów nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Serialowa produkcja z Korei Południowej wywołała tak duży rozgłos, że nawet gracze komputerowi wspięli się na szczyt kreatywności i zaczęli odwzorowywać niektóre sceny z serialu w popularnych produkcjach growych. Uwaga! Materiał może zawierać spoilery dotyczące serialu.

Hit, który podbił serca odbiorców - ma szansę przejść do historii

Squid Game zadebiutował na platformie Netflixa we wrześniu i niemal od razu przebojem wdarł się na szczyt rankingów, bowiem jest najchętniej oglądaną obecnie produkcją serialową na świecie. Według Netflixa, serial jest na dobrej drodze do zostania najchętniej oglądaną produkcją w historii tej platformy VOD.

Dzieło koreańskich twórców opisuje losy 456 różnych osób, które poprzez ogromne kłopoty finansowe, znalazły się w życiowym potrzasku. Pewnego dnia, wszyscy z nich dostają propozycję tajemniczej gry. Gry, której stawką jest 45,6 miliarda południowokoreańskich wonów. Nikt do końca nie wie, jaki jest naprawdę cel tego wszystkiego, ale ogromne pieniądze stanowią wystarczającą pokusę dla osób, które podejmują rywalizację w serii klasycznych, znanych przez każdego zabaw dziecięcych. Jest tylko jeden problem - kara za przegraną jest wysoka... śmierć.

Reklama

Niczym igrzyska śmierci w grach wideo

Składający się z 9 odcinków koreański serial do złudzenia przypomina znany z gier komputerowych tryb Battle Royale, w którym tylko najlepszy, najsprytniejszy i najwytrwalszy śmiałek jest w stanie finalnie przetrwać.

Gracze komputerowi podchwycili temat i na fali popularności Squid Game postanowili stworzyć adaptację niektórych scen z serialu w różnych grach komputerowych.

Jeden z użytkowników pokusił się o stworzenie zabawy "Zielone światło, Czerwone światło" w popularnej produkcji od Epic Games - Fortnite. Wszystko za sprawą wbudowanego w grze trybu kreatywnego, który umożliwia dostosowanie mapy i wielu innych opcji według własnego upodobania.

Minecraft, który przez wielu uznawany jest za grę głównie dla młodszych fanów komputerowej rozrywki, również doczekał się adaptacji tej dziecięcej zabawy, która staje się prawdziwym symbolem popkultury. Temat podjęło kilku YouTuberów nagrywających treści w nietracącej na popularności produkcji - Minecraft.

W Robloxie, który raczej również ogrywany jest przez młodsze pokolenia graczy - dzięki trybowi "custom", udało się dosyć wiernie odwzorować wspomnianą wcześniej dziecięcą zabawę. Co prawda kombinacja i konwencja bajkowej grafiki połączona z tak mrocznym, morderczym klimatem wygląda dziwnie, ale nie sposób odmówić twórcom kreatywności w tym przypadku.

Popularność Squid Game dotarła nawet do serwisu streamingowego Twitch.tv, gdzie wielu twórców podjęło się serialowych tematów i zaczęła adaptować sceny z hitowego serialu w różnych grach.

Jednym z takich przykładów jest znana persona w wirtualnym świecie - Félix "xQcOW" Lengyel, który na swojej transmisji na żywo brał w udział w dziecięcych zabawach na śmierć i życie we wspomnianym Robloxie. Warto odnotować, że Kanadyjczyka oglądało wówczas na żywo blisko 50 tysięcy osób.

Jak więc widać, ogromna popularność Squid Game silnie zaczęła się przeplatać ze światem gier komputerowych. Godna pochwały w tym przypadku jest również kreatywność graczy, która przyczyniła się do tego wszystkiego i pozwoliła złamać pewne utrwalone schematy.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Squid Game
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy