Reklama

​Scarface: Legendarna scena przeniesiona na innowacyjny silnik graficzny

"Człowiek z blizną" jest jednym z najważniejszych filmów w historii kinematografii. Dramat gangsterski z Alem Pacino w roli głównej miał swoją adaptację grową. Teraz studio TeaserPlay postanowiło stworzyć unowocześniającą adaptację.

"Człowiek z blizną" przeszedł do historii kinematografii

"Człowiek z blizną", film wyprodukowany w 1983 roku stał się jednym z najbardziej kanonicznych filmów gangsterskich w historii. W głównej roli wystąpił słynny Al Pacino. Zagrał on kubańskiego emigranta Tony’ego Montanę, który przybył do Stanów Zjednoczonych. Nielegalna działalność związana głównie z handlem narkotykami sprawia, że staje się on jednym z najbardziej wpływowych i bogatych osób. Jego losy są bardzo skomplikowane i tragiczne. Finałowa scena przedstawia oblężenie posiadłości Montany przez ludzi innego wpływowego człowieka.

Reklama

Produkcja wyreżyserowana przez Briana de Palmy zainspirowała twórców gier ze studia Radical Entertainment. Stworzyli oni grę pod takim samym tytułem, jaki nosi film. Gracz wciela się w postać nikogo innego jak Tony’ego Montany.

Tytuł został wydany w 2006 roku, więc od tego czasu minęło 16 lat. O tej produkcji przypomniało studio TeaserPlay, które opublikowało fanowski koncept osadzony na silniku graficznym Unreal Engine 5.

Al Pacino w grze jak z ekranu

Przedstawiony koncept trwa nieco ponad dwie minuty. Widzimy doskonale stworzone Miami, które świetnie oddaje klimat lat 80-tych. Atmosfera tego klipu jest bardzo podobna do tego, co widzimy w "Człowieku z blizny". Szczególnie oświetlenie może powalać na kolana. Charakterystyczne neony, zachody Słońca I wieczorna sceneria Miami wygląda naprawdę doskonale.

Sama postać Montany, jest oczywiście dopracowana w najmniejszych detalach. Zawdzięczamy to silnikowi Unreal Engine 5 od Epic Games, który pozwala doskonale przygotować aspekty graficzne w grach wideo.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy