Sapkowski potwierdza prace nad kolejnym Wiedźminem i ocenia serial Netflixa

Od premiery “Sezonu Burz", czyli ostatniej książki Andrzeja Sapkowskiego w sadze Wiedźmina minęło 10 lat. Jeśli czekaliście na kolejne - autor potwierdza, że wkrótce Wasze oczekiwania zostaną zaspokojone.

"Sezon Burz" opowiadał historię Wiedźminów pomiędzy opowiadaniami z "Ostatniego Życzenia". Wcześniej, w 1999 roku wydał "Panią Jeziora", czyli oficjalne zakończenie sagi. Od tamtej pory jedyne co się pojawiało na temat nowych książek to komentarze autora. I w sumie najnowsze informacje również dotyczą komentarza Andrzeja Sapkowskiego.

W wywiadzie dla serwisu Dzieje na wystawie książek w Taipei Andrzej Sapkowski udzielił krótkiej i zwięzłej wypowiedzi na pytanie o kolejne książki z uniwersum Wiedźminów - "Są w planach". Niestety, nie dowiedzieliśmy się niczego więcej na ich temat. 

Reklama

Nie wiadomo więc na jakim etapie są prace, a praktycznie to samo usłyszeliśmy około pięć lat temu na polskim Comic-Conie. Chociaż wtedy Sapkowski przynajmniej ujawnił nieco więcej szczegółów - zaprzeczył, że fabularnie książki mogą wykroczyć dalej niż poza to, co zostało spisane w "Pani Jeziora":

Podczas tych samych targów książki, Sapkowski został zapytany o jego opinię na temat adaptacji Netflixa jego książek. Po raz kolejny jego odpowiedź była niezwykle krótka - "Widziałem lepsze, widziałem też gorsze". Ta lakoniczna wypowiedź, z jednej strony bardzo w stylu autora, zdaje się jednak wyrażać pewną zmianę jego nastawienia w porównaniu do tego, jak autor książek o Wiedźminie odbierał to, co się działo wokół serialu i prac nad nim jeszcze kilka lat temu. 

Lauren S. Hissrich kilka lat temu opisywała, że Sapkowski na planie serialu miał mieć "łzy w oczach", widząc, jak oddani temu projektowi są współtwórcy serialu. Wygląda na to, że ich drogi od tamtej pory się rozeszły, delikatnie mówiąc.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Andrzej Sapkowski | Wiedźmin

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama