Reklama

Rockstar wypuszcza patch do Red Dead Redemption 2 na PC, tyle że ten… nie działa

​Wczoraj pisaliśmy wam, że jedna z największych pecetowych premier ostatnich nie przebiegła zgodnie z planem, bo liczni użytkownicy informowali, że nie mogą uruchomić zakupionej gry.

Jednym gra w ogóle się nie uruchamiała, a inni mogli bez końca patrzeć na ekran loadingu, który nigdy się nie kończył, ale łączyło ich jedno - choć czekali na to wydarzenie długie miesiące, to ostatecznie nie mogli pograć w zakupione wcześniej Red Dead Redemption 2 na PC. Rockstar początkowo milczał albo odsyłał graczy do swojej strony wsparcia, ale ostatecznie szybko dostarczył patch v1.0.9.164 patch, który miał się zająć wieloma problemami gry, uniemożliwiającymi jej uruchomienie i nie tylko, m.in: 

Reklama

  • naprawić błąd "The Rockstar Games Launcher failed to initialize",,
  • naprawiać błąd skutkujący niekończącym się loadingiem,
  • naprawić błąd "The Rockstar Games Launcher exited unexpectedly"
  • naprawić błąd skutkujący wychodzeniem do pulpitu podczas uruchamiania gry,
  • naprawić błąd "Unable to launch game, please verify your game data".

Co ciekawe, część użytkowników informuje, że w ich przypadku łatka naprawia problem, ale niestety nie działa to u wszystkich. Żebyśmy mieli dobry pogląd na skalę tego zjawiska, z 530 osób, które zdecydowały się udzielić odpowiedzi na pytanie o to, czy patch pomógł im uruchomić RDR2, zaledwie 101 kliknęło “tak" i aż 429 “nie". W związku z tym Rockstarowi nie pozostało nic innego, jak tylko ogłosić prace nad kolejnym patchem, który ma rozwiązać problem - niestety nie mamy pojęcia, kiedy możemy się go spodziewać.

Deweloper ma jednak wskazówkę, z której poleca skorzystać w czasie oczekiwania na łatkę, a brzmi ona... zaktualizuj sterowniki karty graficznej i uruchom grę z uprawnieniami administratora. Nie da się ukryć, że brzmi to trochę jak robienie z graczy idiotów, bo większość z nich z pewnością dawno to zrobiła, szczególnie po artykule Nvidii, z którego dowiadujemy się o nowych sterownikach zoptymalizowanych pod kątem RDR 2 i wydajności produkcji, która zdecydowanie rozminęła się z rekomendowanymi wymaganiami. Jeżeli jednak nie jesteście pewni, co do aktualności swoich sterowników, a też nie możecie uruchomić gry, to zawsze warto spróbować - dla kart Nvidia GeForce trzeba celować w wersję 441.12 albo wyższą (TUTAJ), a dla AMD 19.11.1 albo wyższą (TUTAJ).

Daniel Górecki - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje