Rocket League otrzyma mobilną odsłonę

​Rocket League Sideswipe to nowa, darmowa odsłona popularnej serii ze zdalnie sterowanymi samochodami grającymi w piłkę nożną. Premiera jeszcze w tym roku, na urządzeniach napędzanych systemami operacyjnymi Android oraz iOS. Za prace odpowiada oczywiście studio Psyonix.

Sideswipe ma być znacznie bardziej przystępne i szybkie, a także dostosowane do możliwości urządzeń mobilnych. Oznacza to błyskawiczne, dwuminutowe mecze oraz widok z boku, właśnie w dwóch wymiarach. Zagramy w formacie "jeden na jednego" lub maksymalnie "dwóch na dwóch".

Dla porównania, oryginał to rozgrywki do "czterech na czterech" oraz pięciominutowe spotkania. Jak wspomniano, boisko będziemy oglądać z boku, sterując za pomocą ekranu dotykowego. Całość ma być prosta dla początkujących, ale z wystarczającą głębią rozgrywki, by przyciągnąć na dłużej.

Reklama

Jak można się domyślać, nie zabraknie znanych z oryginału opcji modyfikowania wyglądu naszych samochodzików - kapelusiki, opony, kolorowe karoserie i tak dalej. Nie jest obecnie jasne, czy wszystko to będzie dostępne za darmo, lecz można bezpiecznie zakładać, że raczej tak nie będzie.

Rocket League opiera się na nietypowych mechanizmach zabawy. Bierzemy udział w meczu piłkarskim (jest też opcja dla fanów koszykówki), ale rozgrywanym z pomocą samochodów wyposażonych w napęd rakietowy. Jeden zespół może składać się z maksymalnie czwórki osób.

Celem jest oczywiście strzelenie więcej bramek niż drużyna przeciwna. Pojazdy korzystają z różnego rodzaju dodatków, w tym dopalaczy. Rocket League ukazało się w pierwszej kolejności na PC i PlayStation 4, wydane w lipcu 2015 roku. Kilka miesięcy później tytuł trafił na Xbox One.

W maju ubiegłego roku Epic Games ogłosiło, że nie zajmuje się już tylko przejmowaniem gier na wyłączność dla Epic Games Store, ale zaczyna kupować całe studia deweloperskiego. Pierwszym przykładem był właśnie zakup Psyonix z Kalifornii. Dziś gry nie ma już na Steamie.

Przekaż 1% na pomoc dzieciom - darmowy program TUTAJ

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama