Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Rock N' Roll Racing problemem dla streamerów

​Blizzard wydał w weekend zestaw Blizzard Arcade Collection, pozwalający za 20 euro (ok. 90 zł) sprawdzić trzy produkcje z przeszłości tej zasłużonej firmy: The Lost Vikings, Blackthorne oraz Rock N Roll Racing. Te ostatnie wyścigi okazują się być małym problemem dla streamujących rozgrywkę.

Adam Fletcher, zarządzający społecznością w Blizzardzie, poinformował bowiem na Twitterze, że osoby zamierzające transmitować Rock N Roll Racing na żywo powinny... wyłączyć muzykę. Ścieżka dźwiękowa zawiera bowiem licencjonowane utwory, ale bez pozwolenia na streamowanie.

Reklama

Jeśli dodamy do tego ostatnie intensywne starania, by wyeliminować taką nielicencjonowaną muzykę z serwisu Twitch, lepiej dmuchać na zimne i nie narażać się na problemy. Blizzard Arcade Collection zawiera bowiem nie tylko oryginale pliki midi, ale także pełne wersje piosenek - w ramach bonusu.

To imponujące przywiązanie do detali, ale także - jak widać - potencjalny problem. O tym, że muzyka jest na Twitchu problemem, najlepiej świadczy fakt, że Blizzard zdecydował się na wyciszenie zespołu Metallica, który zaprosił do zagrania małego koncertu w ramach weekendowej imprezy BlizzConline.

Muzykę usunięto i zastąpiono czymś innym. Ktoś w Blizzardzie musiał bowiem zdać sobie sprawę, że zaproszenie kapeli do zagrania kilku kawałków nie jest tym samym, co kupienie licencji na streamowanie tych utworów. Cóż, prawa autorskie w sferze muzyki pozostaję interesującą kwestią...

Dowiedz się więcej na temat: Blizzard Arcade Collection

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje