Rock N' Roll Racing problemem dla streamerów

​Blizzard wydał w weekend zestaw Blizzard Arcade Collection, pozwalający za 20 euro (ok. 90 zł) sprawdzić trzy produkcje z przeszłości tej zasłużonej firmy: The Lost Vikings, Blackthorne oraz Rock N Roll Racing. Te ostatnie wyścigi okazują się być małym problemem dla streamujących rozgrywkę.

Adam Fletcher, zarządzający społecznością w Blizzardzie, poinformował bowiem na Twitterze, że osoby zamierzające transmitować Rock N Roll Racing na żywo powinny... wyłączyć muzykę. Ścieżka dźwiękowa zawiera bowiem licencjonowane utwory, ale bez pozwolenia na streamowanie.

Jeśli dodamy do tego ostatnie intensywne starania, by wyeliminować taką nielicencjonowaną muzykę z serwisu Twitch, lepiej dmuchać na zimne i nie narażać się na problemy. Blizzard Arcade Collection zawiera bowiem nie tylko oryginale pliki midi, ale także pełne wersje piosenek - w ramach bonusu.

Reklama

To imponujące przywiązanie do detali, ale także - jak widać - potencjalny problem. O tym, że muzyka jest na Twitchu problemem, najlepiej świadczy fakt, że Blizzard zdecydował się na wyciszenie zespołu Metallica, który zaprosił do zagrania małego koncertu w ramach weekendowej imprezy BlizzConline.

Muzykę usunięto i zastąpiono czymś innym. Ktoś w Blizzardzie musiał bowiem zdać sobie sprawę, że zaproszenie kapeli do zagrania kilku kawałków nie jest tym samym, co kupienie licencji na streamowanie tych utworów. Cóż, prawa autorskie w sferze muzyki pozostaję interesującą kwestią...

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama