Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Rise of the Tomb Raider: Wersja PC przebiła edycję na XBO

Wygląda na to, że komputery znowu królują nad konsolami - przynajmniej jeśli chodzi o sprzedaż ostatniej części przygód seksownej pani Archeolog - Lary Croft.

Tak przynajmniej wynika z porównania liczby cyfrowych kopii rozprowadzonych na PC i XBO, które to porównanie przygotowała grupa badawcza Superdata. Około cztery miliony kopii Rise of the Tomb Raider rozeszło się na całym świecie w trzech ostatnich miesiącach.

Reklama

Nie są to szczególnie zaskakujące dane, ale jeśli chodzi o porównanie sprzedaży cyfrowych wersji, niejedna osoba może unieść brew. Otóż po porównań danych sprzedażowych z pierwszego miesiąca na obu platformach (debiut na PC - 28 stycznia) okazało się, że na komputerach osobistych gra sprzedała się w trybie digital trzy razy lepiej, niż na Xboksie One.

Jakie warunki stoją za tym stanem rzeczy wedle grupy Superdata? Głównie data wydania - listopad był pełen gorących premier, nie mówiąc już o tym, że RotTR weszło na półki sklepowe tego samego dnia, co Fallout 4.

Przedstawiciele Microsoftu co prawda upierali się, że gigantyczny erpeg nie jest dla nich bezpośrednim konkurentem, ale najwyraźniej się mylili. Tak przynajmniej sugeruje udana pecetowa premiera w bardzo spokojnym styczniu.

Dowiedz się więcej na temat: Rise of the Tomb Raider

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje