Returnal na PC nie wspiera cross-playu z PlayStation 5

​Jeżeli planowaliście zakup Returnal na Steamie i wspólną grę z posiadaczami konsol, niestety nie będzie to możliwe. Platforma Valve potwierdziła właśnie, że produkcja Housemarque nie będzie wspierać cross-playu.

Returnal zmierza wielkimi krokami na PC. Chociaż gra Housemarque nie ma jeszcze oficjalnej daty premiery, ma pojawić się na Steamie już na początku 2023 roku. Z tej okazji doczekała się już swojej strony na platformie Valve, z której możemy wyciągnąć kilka ciekawych informacji.

Pierwszą z nich jest fakt, że Returnal będzie miało bardzo duże wymagania sprzętowe. Rekomendowane wymagania na PC sugerują posiadanie aż 32 GB RAM-u, co w dzisiejszych czasach nie zdarza się jeszcze w wielu produkcjach. Komfortowo grać będą również posiadacze procesora Intel i7 oraz karty NVIDIA RTX 2070 SUPER.

Reklama

Co więcej, krótki komentarz na steamowej stronie zapowiada, że gra nie będzie wspierać cross-playu z PlayStation 5. Jedną z opcji Returnal jest możliwość ogrania produkcji w co-opie. Dla wielu graczy jest to ważna funkcja, która daje im więcej motywacji do gry i pozwala przy okazji nacieszyć się jakimś tytułem w towarzystwie swoich przyjaciół.

Do premiery Returnal zostało jeszcze prawdopodobnie parę miesięcy i przez ten czas może zmienić się jeszcze kilka rzeczy. Możliwe więc, że Housemarque, po odpowiedniej reakcji ze strony graczy, zdecyduje się uruchomić cross-play i pozwolić na wspólną grę pomiędzy platformami.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Returnal | Sony

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy