Resident Evil 4 Remake sprzedaje się lepiej niż oryginał z GameCube’a

​Capcom może uznać powrót Resident Evil 4 za udany. Remake cieszy się sporą popularnością na Twitchu i według pierwszych statystyk, radzi sobie lepiej niż oryginał.

Dyskusja na temat remake’ów trwa od bardzo wielu lat, a zdania w tej kwestii pozostają podzielone. Jedni chcą zatrzymać wspomnienia starszych gier nienaruszonymi i nie interesuje ich powrót do dobrze wspominanych produkcji. Inni z kolei nie mają aż tak dużego doświadczenia i często po raz pierwszy sięgają po niektóre produkcje w odświeżonej wersji.

Niezależnie od podzielonych opinii w internecie, jedno jest pewne - remake’owanie gier popularne jest od lat i ten trend nigdzie się nie wybiera. Odświeżone produkcje pojawiają się regularnie, cieszą się sporą popularnością, a tytuły pokroju Dead Space Remake pokazują, że tę samą produkcję można zobaczyć w zupełnie innym świetle.

Reklama

Kolejnym, dobrym tego przykładem jest Resident Evil 4 Remake. Gra zebrała bardzo pozytywne recenzje, średnia opinii krytyków wynosi ponad 90 punktów i wszystko wskazuje na to, że dostaliśmy jeszcze jeden, udany powrót. Co więcej, gra najwyraźniej cieszy się również dużą popularnością wśród fanów serii.

GamesIndustry.biz od premiery Resident Evil 4 Remake przygląda się sprzedaży. Najnowszy raport informuje, że fizyczna sprzedaż w Wielkiej Brytanii była o 29% wyższa w porównaniu do oryginału z GameCube’a. Statystyki są niestety na razie dosyć ograniczone i dotyczą wyłącznie jednego kraju, ale jeżeli sprzedaż faktycznie wygląda tak dobrze, niedługo prawdopodobnie pochwali się nią sam Capcom.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: GameCube | Resident Evil 4 Remake

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy