Resident Evil 4 Remake nadciąga - mamy nowy zwiastun

​Fani serii Resident Evil, którzy od dłuższego czasu ostrzyli sobie zęby na remake “czwórki" w końcu mogą spać spokojnie.

Capcom wreszcie ujawnił więcej szczegółów na temat wyczekiwanego remake RE4. Miało to miejsce podczas pierwszego tegorocznego pokazu State of Play. Remake Resident Evil 4 to jedna z tych gier, na które fani czekają wyjątkowo niecierpliwie. A dzisiejszy pokaz udowadnia, że jest na co czekać. Oprawa graficzna odświeżonej wersji wygląda doskonale, gra otrzyma nową zawartość, a do tego przed premierą pojawi się wersja demonstracyjna - coś, co w dzisiejszych czasach stało się już ogromną rzadkością.

Reklama

Capcom pochwalił się kilkuminutową prezentacją rozgrywki, dzięki której mamy wgląd w odświeżoną oprawę graficzną tej już blisko 18-letniej gry.

Resident Evil 4 to zdaniem fanów, jedna z najważniejszych odsłon serii. Wcielamy się w niej w Leona S. Kennedy’ego, byłego policjanta, a obecnie tajnego agenta rządu USA. Otrzymuje on misję odnalezienia zaginionej córki prezydenta USA, Ashley Graham. Akcja gry dzieje się w hiszpańskiej wiosce, opanowanej przez okultystów. Reżyserem gry jest Hideki Kamiya, czyli ten sam człowiek, który odpowiadał za Resident Evil 2.

Kultowość Resident Evil 4 wzięła się między innymi z faktu, że była to pierwsza odsłona serii, w której rozgrywkę przez cały czas obserwowaliśmy z kamery umieszczonej w perspektywie trzeciej osoby, za plecami (lub znad ramienia w trakcie celowania) Leona, a nie z kamery umieszczonej “na sztywno" w jednym punkcie danej lokacji.

Premierę remake Resident Evil 4 zaplanowano na 24 marca tego roku. W remake’u pojawi się także “Mercenaries", czyli minigra, znana również z oryginału. Jej celem było zabicie jak największej liczby przeciwników, zanim do miejsca akcji dotrze śmigłowiec ewakuacyjny. Grę można było odblokować poprzez ukończenie fabuły RE4 na dowolnym poziomie trudności.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Resident Evil 4 Remake | Capcom
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy