Reklama

​Resident Evil 4 Remake ma zabawne nawiązanie do “dwójki"

Drobny easter egg w remake’u Resident Evil 4 nawiązuje do poprzedniej, odświeżonej wersji, choć zauważą go zapewne głównie najwięksi fani marki.

Capcom podzielił się ostatnio z fanami szczegółami remake’u Resident Evil 4, który wygląda jakby miał podkręcić klimat grozy, znany z oryginału wydanego w 2005 roku. Jednak oczywiste nawiązania do oryginalnego RE4 to nie jedyne jakie znajdziemy w odnowionej części - znajduje się tam również pewne odniesienie do remake’u Resident Evil 2, który pojawił się na rynku w 2019 roku.

Reklama

Od pewnego czasu Capcom wypuszcza remake’i klasycznych części serii równolegle z nowymi, ale by nie dodawać sobie niepotrzebnej pracy, powstają one na zasadzie współdzielenia pewnych elementów. Najbardziej rzuca się to w oczy gdy od razu z remake’u przeskakujemy do jednej z najnowszych odsłon. Widać to na przykładzie jednej z broni, dostępnej w RE4 Remake - noża bojowego. 

Fragmenty rozgrywki ujawniają, że zespół pracujący nad grą stworzył odniesienie do starszego remake’u poprzez opis przedmiotu. Czytamy w nim, że nóż to “broń stworzona na potrzeby bliskich spotkań" i “jest wyborem Leona od momentu gdy otrzymał go podczas służby w R.P.D.". Możecie to zobaczyć poniżej (49:51):

To bardzo mały, ale bardzo przyjemny detal, który odnosi się do momentu, w którym Leon otrzymał nóż od Marvina w RE2 Remake. Oczywiście mogą powstać pytania jakim cudem Leonowi udało się zachować tak delikatną broń przez tyle lat, ale chyba nie musimy doszukiwać się w grze aż takich pokładów realizmu. Widząc to nawiązanie, można się zastanawiać co jeszcze Capcom przygotował dla fanów serii w nadchodzącym Remake’u, szczególnie właśnie w kontekście odniesień do poprzednich gier. Im więcej takich smaczków, tym bardziej fanatycy serii powinni być zachwyceni.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Resident Evil 4 | Capcom

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy