​Remake Wiedźmina otrzyma otwarty świat. Kolejna hitowa gra od CD Projekt?

W ubiegłym miesiącu ku uciesze wszystkich fanów Wiedźmina studio CD Projekt RED odsłoniło karty związane z uprzednio zapowiedzianym projektem o kryptonimie Canis Majoris. Teraz dowiedzieliśmy się, że remake pierwszej części wiedźmińskiej serii będzie posiadał otwarty świat.

O Canis Majoris usłyszeliśmy pierwszy raz na początku października. Wtedy bowiem polskie studio zapowiedziało powstanie trzech projektów ze świata Wiedźmina. Po kilku tygodniach twórcy uchylili rąbka tajemnicy odnośnie jednego projektu. Canis Majoris ma być pełnoprawnym remake’m pierwszej odsłony sagi, która oparta jest o powieści Andrzeja Sapkowskiego.

Produkcja powstanie z inicjatywy polskiego studia Fool’s Theory, które na swoim pokładzie ma wiele doświadczonych osób pracujących wcześniej przy poprzednich gamingowych projektach z uniwersum Wiedźmina. Nadzór nad całym projektem związanym z remakem sprawować będzie oczywiście CD Projekt. Deweloperzy podkreślili, że choć gra znajduje się na wczesnym etapie produkcji, to w swoim finałowym wydaniu będzie pełnoprawną produkcją wykorzystującą możliwości nowoczesnego silnika graficznego Unreal Engine 5.

Reklama

Remake Wiedźmina to potężny projekt. Gra otrzyma otwarty świat

Teraz podczas prezentacji wyników finansowych twórcy Wiedźmina Cyberpunka 2077 pochwalili się, że nadchodząca gra nie będzie tylko zwykłym remake’iem, a opartą na fabule jednoosobową grą RPG z otwartym światem - innymi słowy - jest to nowoczesne spojrzenie i wyobrażenie Wiedźmina z 2007 roku.

Przypomnijmy, że pierwsza odsłona całej gamingowej sagi o przygodach Geralta, oczywiście jak na standardy branży sprzed piętnastu lat, oferowała naprawdę sporo rozrywki i chociaż wciąż dobrze oceniona została przez społeczność i krytyków, to jednak nie była wyposażona w otwarty świat.

Już teraz po samych zapowiedziach spodziewać możemy się dużego rozmachu od niedawno ogłoszonej produkcji. Zapewne na jej oficjalny debiut jeszcze będziemy musieli trochę poczekać.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Wiedźmin | CD Projekt RED
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy