Remake Star Wars: Knights of the Old Republic wstrzymano do odwołania

Zapowiedziany w zeszłym roku remake Star Wars: Knights of the Old Republic nie został anulowany, ale według najnowszego raportu prace wstrzymano. Premiera gry może więc prędko nie nastąpić.

Remake, który zbiera ostatnio uwagę większości graczy to oczywiście The Last of Us Part 1. Widzieliśmy ogromny przeciek z fragmentami rozgrywki oraz szczegółami wprowadzonych zmian, a zaraz potem oficjalny gameplay wypuściło Naughty Dog. Wśród fanów serii trwa oczywiście dyskusja o tym, czy remake pierwszej części warty jest żądanych przez Sony 70 dolarów.

Do takich dyskusji nie doszło jeszcze w przypadku Star Wars: Knights of the Old Republic i prawdopodobnie prędko się to nie wydarzy. Według ostatniego raportu Bloomberga wstrzymano prace nad grą do odwołania.

Reklama

Problem wynika podobno z deweloperów opuszczających Aspyr Media. Twórcy znajdujący się na stanowiskach Art oraz Design Directora niespodziewanie odeszli z firmy, zostawiając najwyraźniej po sobie pustkę. Ostatnie demo Star Wars: Knights of the Old Republic przyjęło się podobno bardzo dobrze przez właścicieli licencji, ale studio wciąż stwierdziło podobno, że projekt nie znajduje się w miejscu, którego by oczekiwali.

To wszystko nie oznacza oczywiście, że Star Wars: Knights of the Old Republic zostało anulowane. Przynajmniej na razie. W najbliższym czasie zobaczymy prawdopodobnie kilka ofert pracy z Aspyr Media i kiedy uda im się z powrotem zapełnić puste miejsca, wrócą do pracy. Studio twierdzi na ten moment, że realna data premiery będzie gdzieś w 2025 roku.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy