Red Dead Redemption 2: Zamieszanie wokół wersji na Nintendo Switch

Wygląda na to, że brazylijska organizacja zajmująca się przyznawaniem kategorii wiekowych grom trochę namieszała...

Sporo zamieszania wywołało pojawienie się kategorii wiekowej dla Red Dead Redemption 2 w rzekomej wersji na Nintendo Switch. Kiedy informacja ta pojawiła się po raz pierwszy, wiele osób było wobec niej sceptycznych, biorąc pod uwagę, że już PlayStation 4 i Xbox One miały problemy z płynnym działaniem gry, a co dopiero gdyby miała się pojawić wersja na Switcha. Jednak wielu graczy chciałoby wierzyć, że taki port faktycznie powstanie - niestety, wygląda na to, że cała sytuacja była efektem zwykłego nieporozumienia.

Reklama

Jak podaje serwis Nintendo Life, kategoryzacja gry pod Nintendo Switch nie jest już widoczna na stronie organizacji - czyli tam, skąd wypłynęła po raz pierwszy, wzbudzając tak wielką sensację. Wygląda więc na to, że ktoś popełnił po prostu błąd - możliwe, że wziął się on z tego, że niedawno pojawiła się switchowa wersja pierwszej części serii i ktoś obie wersje ze sobą pomylił. Z drugiej jednak strony, redaktor naczelny serwisu UnivNintendo, który odkrył informację o kategorii wiekowej dla "tajemniczej" wersji RDR2, ciągle obstaje przy swoim, nawet pomimo zniknięcia wpisu. Jego zdaniem sposób, w jaki dodano wpis o RDR2 na Switcha świadczy o tym, że było to jak najbardziej zamierzone działanie, a usunięcie wpisu to jedynie "przykrywka", a nie korekta pomyłki.

Najbardziej prawdopodobne jest, że ewentualną "mobilną" wersję Red Dead Redemption 2 otrzymamy na ewentualnego następcę Switcha, o ile oczywiście konsola otrzyma na tyle duże wzmocnienie by udźwignąć ten tytuł. Z takimi spekulacjami musimy się jednak wstrzymać do momentu oficjalnego ogłoszenia nowej konsoli Nintendo.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Red Dead Redemption 2
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy