Red Dead Redemption 2 - lata mijają, a gra wciąż świetnie się sprzedaje

​Rockstar pochwalił się wynikami swojej najgłośniejszej - obok Grand Theft Auto - serii. Red Dead Redemption wciąż jest prawdziwym przebojem.

Produkcje Rockstara mają to do siebie, że przyciągają tłumy nie tylko zaraz po premierze, ale także wiele lat po niej. Nie inaczej jest z serią Red Dead Redemption. Co prawda wciąż brakuje jej wiele do popularności Grand Theft Auto, ale to i tak jedna z najpopularniejszych gier w historii. Z najnowszego raportu wynika, że seria - składająca się tak naprawdę z dwóch pozycji (mówimy bowiem o Red Dead Redemption, a nie o Red Dead) - rozeszła się dotychczas w nakładzie 65 mln egzemplarzy. Sama część druga trafiła w ręce 43 mln graczy.

Co ważne, nie są to wyniki pochodzące z okresu zaraz po premierze. Żebyście mieli obraz tego, jak przebiega krzywa sprzedaży Red Dead Redemption 2, przypomnijmy, że w lutym 2019 czytaliśmy o przekroczeniu przez nią 23 mln sprzedanych kopii. W lutym 2020 gra mogła się pochwalić 29 mln egzemplarzy, które powędrowały do graczy. W listopadzie 2021  było ich już 39 mln. To oznacza, że tylko w ciągu ostatnich trzech miesięcy wynik poprawił się o kolejne 4 mln. Przy okazji Rockstar poinformował, że Red Dead Redemption 2 to druga najbardziej dochodowa gra w Stanach Zjednoczonych w ciągu ostatnich trzech lat.

Reklama

Red Dead Redemption goni Grand Theft Auto?

Nie, to raczej niemożliwe. Sprzedaż Grand Theft Auto imponuje jeszcze bardziej. Z raportu Rockstara dowiadujemy się, że wszystkie odsłony serii sprzedały się dotychczas w nakładzie 370 mln kopii. Sama część piąta rozeszła się w liczbie 160 mln egzemplarzy. "Piątka" to druga najlepiej sprzedająca się gra w historii. Lepiej wypada jedynie Minecraft, którego kupiono dotychczas 238 mln razy. Z drugiej strony samo Grand Theft Auto 5 sprzedało się w pojedynkę lepiej niż takie serie, jak Assassin's Creed, Tomb Raider, Halo, Gran Turismo, Battlefield czy The Elder Scrolls (całe serie, nie pojedyncze ich odsłony).

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Red Dead Redemption 2
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy