​Quidditch pojawi się jako DLC do Hogwarts Legacy

Pomimo wielu zapewnień twórców, że w Hogwarts Legacy nie zobaczymy popularnej gry w Quidditcha, może się ona jednak pojawić jako dodatek.

Quidditch to prawdopodobnie jeden z najbardziej rozpoznawalnych elementów marki Harry Potter. Sport wymyślony przez autorkę książek odegrał dość istotną rolę i to zarówno w książkach jak i filmach. Było więc jasnym, że wielu fanów marki będzie się spodziewało, że zostanie on zawarty również w zapowiedzianej przez WB Games grze. Kiedy pojawiła się oficjalna informacja, że tak się nie stanie, gracze nie kryli rozczarowania.

Zasady Quidditcha w skrócie

Quidditch to gra zespołowa, w której dwie ekipy po siedmiu zawodników w każdej, poruszające się na miotłach, próbują umieścić piłkę w bramce przeciwnika. Rodzaje piłek są trzy, ale tylko jedną zdobywa się punkty, przerzucając je przez specjalne obręcze. Pozostałe piłki służą do atakowania zawodników drużyny przeciwnej, a znicz to bardzo szybka piłka, której schwytanie kończy mecz i daje najwięcej punktów.

Reklama

Gra, która była i... zniknęła

Jednak jak donosi serwis GGRecon, powołując się na swojego informatora, sport ten może się jednak pojawić - w formie DLC. Podobno jeszcze w 2017 roku gra miała zawierać Quidditcha od razu, z możliwością grania na każdej z czterech dostępnych pozycji na boisku, ale po roku prace nad tym trybem miały zostać porzucone.

Oczywiście żadna z tych informacji nie ma oficjalnego potwierdzenia, ale jeśli są prawdziwe, to istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że autorzy gry zdecydowali się jednak później dokończyć projekt i dodać go do Hogwarts Legacy w formie DLC. Bo chyba nikt nie ma wątpliwości, że fani byliby gotowi nawet zapłacić dodatkowo, byle tylko móc zagrać w ulubiony sport w grze.

Hogwarts Legacy zostanie wydane na PlayStation 5, Xboxach Series X/S oraz Pecetach 10 lutego, natomiast na konsolach poprzedniej generacji 4 kwietnia. Pojawi się też wersja dla Nintendo Switch, ale zagramy w nią dopiero 25 lipca - o ile oczywiście wcześniej gra nie zaliczy jakiegoś przykrego poślizgu.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Harry Potter | Hogwarts Legacy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy