​Hogwarts Legacy. Twórcy gry odcinają się od J.K. Rowling

Coraz częściej i głośniej mówi się o premierze Hogwarts Legacy. Produkcja tworzona przez Avalanche Software we współpracy z Warner Bros Games pojawi się na rynku już za kilkanaście dni. Tymczasem deweloperzy gry raz jeszcze postanowili odciąć się od poglądów autorki uniwersum Harry’ego Pottera, J.K. Rowling.

W ostatnim czasie doczekaliśmy się premiery imponującego zwiastuna filmowego o tytule "The Invitation", który w jeszcze większym stopniu rozpalił apetyty graczy i rzucił nieco więcej światła na wyczekiwany tytuł. Opublikowano także doborową obsadę aktorską, która zagości w Hogwarts Legacy.

J.K. Rowling kością niezgody przy premierze Hogwarts Legacy

Nie milkną jednak kolejne kontrowersje owiane wokół tej produkcji. Niemal wszystkie związane są z J.K. Rowling, brytyjską pisarką i autorką świata Harry’ego Pottera, na którym to bazować będzie Hogwarts Legacy. Chodzi mianowicie o poglądy literatki. W przeszłości Rowling wyraziła swój kontrowersyjny pogląd dotyczący osób transpłciowych. Na autorkę książek spadły liczne słowa krytyki i wielkie oburzenie ze strony środowisk LGBT.

Reklama

Bojkot dopadł także grę Hogwarts Legacy, którą związana jest z pisarką na tyle, że czerpie garściami i inspiruje się światem przedstawionym w uniwersum Harry’ego Pottera. Główny projektant gier i reżyser nadchodzącego dzieła, Alan Tew w takich słowach odniósł się do wszystkich kontrowersji:

Deweloper podpytywany o poglądy Rowling jeszcze raz podkreślił, że Hogwarts Legacy ma być gamingowym dziełem kierowanym do wszystkich graczy bez żadnego wyjątku.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Hogwarts Legacy | J.K. Rowling
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy