Reklama

PS Plus Premium z grami z PS1

​Wygląda na to, że PlayStation dodaje klasyczne gry do swojej rozszerzonej usługi subskrypcyjnej PS Plus Premium. Doniesienia pochodzą od internautów, którzy odkryli kilka odniesień do nowych wersji starych hitów.

Niektórzy użytkownicy PSN odkryli, że PlayStation już dodaje metadane odnoszące się do niektórych gier, które prawdopodobnie znajdą się na wspomnianej liście klasyków PlayStation Plus. W tym momencie odkryte są już trzy gry, a społeczność poszukuje więcej informacji dotyczących kolejnych niespodzianek.

O tym, że do usługi trafią klasyczne tytuły PlayStation, wiadomo było już w dniu ogłoszenia całkowicie odnowionego i przerobionego trzypoziomowego modelu subskrypcji PlayStation Plus. Niestety (choć to raczej nie powinno dziwić nikogo) tylko najdroższa wersja będzie zawierała klasyczne gry na PS1, PS2, PSP i PS3.

Reklama

Odkryto klasyczne tytuły, które trafią do subskrypcji PlayStation

Odkrycia dokonał użytkownik Reddita the_andshrew, który odnalazł numery identyfikacyjne oraz odświeżone materiały z Tekken 2 i Mr Driller z oryginalnej konsoli PlayStation, a także Ridge Racer 2 z PlayStation Portable.

Wszystkie te doniesienia nie powinny być właściwie zaskakujące. Niedawno ujawniono, że PlayStation tworzy zespół zajmujący się odświeżaniem i konserwacją starych gier, aby zachować najlepsze klasyki dla przyszłych pokoleń graczy.

Można śmiało zakładać, że Sony traktuje ten projekt bardzo poważnie. Jeśli poziomy Extra i Premium PlayStation Plus mają naprawdę zapewnić taką wartość w postaci klasycznej biblioteki gier, wieloletni fani Japończyków będą mieli pełne pady roboty!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama