Przyszłość serii Baldur's Gate. Firma Wizards of the Coast nie próżnuje

Larian Studios nie będzie kontynuować serii Baldur's Gate, ale to nie oznacza, że jej rozwój zostanie zatrzymany. Wizards of the Coast, czyli właściciel marki Dungeons & Dragons, rozmawia o kolejnej odsłonie z różnymi deweloperami.

Po ogromnym sukcesie Baldur's Gate 3 (gra świetnie się sprzedała, zdobyła bardzo wysokie oceny i zgarnęła szereg nagród, także podczas ostatniego plebiscytu organizowanego przez BAFTA) Wizards of the Coast, właściciel marki Dungeons & Dragons, rozpoczął rozmowy o przyszłości serii. Firma poszukuje nowych partnerów do dalszego rozwoju marki.

Larian Studios, pomimo ogromnego sukcesu Baldur's Gate 3, nie planuje kontynuować serii. Jednak Wizards of the Coast, które jest częścią Hasbro, ma inne plany. Eugene Evans, wiceprezes ds. strategii cyfrowej i licencjonowania w Wizards of the Coast, podzielił się z serwisem PC Gamer swoimi przemyśleniami na temat przyszłości serii. Według Evansa, firma rozmawia z wieloma potencjalnymi partnerami, którzy są zainteresowani rozwojem cyklu.

Reklama

Evans wyraził nadzieję, że na kolejną odsłonę gry nie trzeba będzie czekać kolejnych 25 lat, jak to było między Baldur's Gate 2 a Baldur's Gate 3. Jednocześnie podkreślił, że firma nie zamierza się spieszyć z wyborem partnera.

Wizards of the Coast podchodzi do tej decyzji z dużą powagą, jak do wszystkich swoich decyzji dotyczących portfela produktów. "Ustawiliśmy sobie wysoko poprzeczkę, i naszym zadaniem jest osiągnąć i przekroczyć tę poprzeczkę" - oznajmił Evans.

Larian Studios ogłosiło, że odchodzi od świata Dungeons & Dragons. Swen Vincke, założyciel i CEO Larian, podczas przemówienia na Game Developers Conference, wyraził dumę z Baldur's Gate, ale jednocześnie potwierdził, że studio zamierza zająć się nowymi projektami, odchodząc od Dungeons & Dragons na rzecz "czegoś dużego i ambitnego".

Warto przypomnieć, że Baldur's Gate 3 podczas gali rozdania nagród BAFTA 2024 zgarnął aż pięć statuetek

  • najlepsza gra roku
  • najlepsza narracja
  • najlepsza muzyka
  • najlepszy występ pierwszoplanowy (za rolę Andrew Wincotta, który wcielił się w postać diabła Raphaela)
  • nagroda wyboru graczy

Dodatkowo, Andrew Wincott otrzymał nagrodę za Najlepszy występ w roli diabła Raphaela.

Baldur's Gate 3 otrzymał łącznie 11 nominacji w 18 kategoriach BAFTA (Brytyjskiej Akademii Filmowej). To potwierdzenie, że gra zachwyciła zarówno graczy, jak i dziennikarzy oraz krytyków.

Baldur's Gate 3 to kontynuacja kultowej serii gier RPG-ów, osadzona w świecie Dungeons & Dragons. Akcja gry toczy się 100 lat po wydarzeniach z Baldur's Gate 2. Gracze wcielają się w grupę bohaterów, którzy zostali zarażeni pasożytem Łupieżcy Umysłów, który daje im nadprzyrodzone moce, ale jednocześnie prowadzi do przemiany w Łupieżcę Umysłów. Ich celem jest odnalezienie sposobu na usunięcie pasożyta i uratowanie się metamorfozą.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Baldur's Gate 3
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama