Przetrwaj apokalipsę w Vigor! Looter shooter już wkrótce dostępny na PC

Po latach oczekiwań i licznych prośbach deweloperzy z Bohemia Interactive ogłaszają, że użytkownicy PC na całym świecie wkrótce dołączą do grona walczących o przetrwanie wśród zgliszczy wyniszczonej wojną Norwegii. Vigor to dystrybuowana w modelu free to play gra typu looter shooter, która dotychczas była dostępna na konsolach Xbox, PlayStation i Nintendo Switch, przyciągając tym samym ponad 20 milionów graczy.

Już w maju do tej licznej grupy odbiorców będą mogli dołączyć użytkownicy Steam. Gra zadebiutuje na tej platformie w ramach wczesnego dostępu. To kolejne, po wydaniach na PS4 i PS5 w 2020 roku, przeniesienie tytułu na nową platformę, co idzie w parze z wyczekiwanymi przez budowaną już od prawie 5 lat społeczność zmianami.

W ramach wczesnego dostępu gra udostępniona zostanie jako pakiet Vigor - Reinforcements Pack, który wyceniono na 19,99 USD. To właśnie jego nabycie zagwarantuje graczom wcześniejszy dostęp do wersji PC. Ponadto w skład zestawu Reinforcements Pack wchodzić będą ekskluzywne dodatki, takie jak mundur oraz tytuł, który będzie prezentowany w postaci specjalnego, ubieralnego medalu. Pozwoli on podkreślić przynależność do grupy pierwszych osób grających na komputerach. 

Reklama

Paczka zawiera również zestaw broni i przedmiotów jednorazowych o wszystkich stopniach rzadkości, co z pewnością pomoże w rozpoczęciu podróży po odmienionych i niebezpiecznych terenach Norwegii. Po zakończeniu wczesnego dostępu cały postęp zostanie wyzerowany, a jedyną rzeczą związaną z kontem na stałe, będzie zawartości pakietu Vigor - Reinforcements Pack. Jest to format bardzo podobny do tego towarzyszącego pierwszemu wydaniu Vigor w 2018 roku w ramach Xbox Game Preview.

Vigor jest już na rynku od prawie 5 lat, a przez ten czas użytkownicy otrzymali dostęp do wielu karnetów bojowych. Na nabywców Vigor - Reinforcements Pack czeka więc 18. sezon zmagań, znany jako Vigor Chronicles: Isolation. Ta aktualizacja wprowadziła długo oczekiwany Granat Dymny, nową mapę Eikevjen Shootout, usprawnienia w walce wręcz oraz karabin szturmowy M14. 

Wczesny dostęp pozwoli również poczuć przedsmak tego, co szykowane jest w ramach wyczekiwanej przez społeczność mechaniki Weapon Overhaul. Gracze pecetowi będą pierwszymi, którzy przetestują ulepszony system walki bronią palną. Ich opinie i cenne wskazówki z pewnością okażą się niezwykle pomocne w dopracowaniu gry przed premierą wersji 1.0. 

Według obecnych założeń premiera Vigor na PC w wersji 1.0  jest zaplanowana na dalszą część 2024 roku.

Vigor to gra typu looter shooter, której akcja osadzona jest w Norwegii wyniszczonej wojną, a tytuł wyróżniają między innymi:

  • Strzelaj i łup podczas pełnych adrenaliny starć
  • Zbuduj swoje schronienie i stwórz niezbędne wyposażenie
  • Wyzwij na pojedynek innych graczy i zmierzcie się w różnorodnych trybach
  • Graj w pojedynkę lub walcz wspólnie z towarzyszami
INTERIA/materiały prasowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama