Przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft postępuje w szybkim tempie

Prezes Microsoftu Brad Smith podkreślił, że najgłośniejszy i największy wykup w branży gamingu przebiega szybko. To oznacza, że już niebawem Activision Blizzard stanie się częścią giganta i trafi pod skrzydła firmy Microsoft.

O tej niesłychanie głośnej transakcji usłyszeliśmy po raz pierwszy w połowie stycznia bieżącego roku. Właściciel m.in. Xboksa poinformował, iż jest w trakcie wykupu korporacji Activision Blizzard. Kwota rzeczonego transferu miało oscylować na zawrotne 69 miliardów dolarów.

Warto wspomnieć, że amerykańskie studio Activision Blizzard odpowiedzialne jest za takie tytuły jak: Call of Duty, Warcraft, Diablo, Overwatch, Hearthstone czy StarCraft. Nie da się więc ukryć, że wykup przez Microsoft jest czymś absolutnie rekordowym w każdym wręcz wymiarze.

Reklama

Microsoft przejmie Activision Blizzard już na początku 2023 roku?

W rozmowie z belgijskim L’Echo prezes firmy Microsoft - Brad Smith uchylił nieco rąbka tajemnicy. Dowiedzieliśmy się, że Federalna Komisja Handlu w Stanach Zjednoczonych skrupulatnie przygląda się i bada sprawę związaną z opisywanym przejęciem pod kątem tego, czy Xbox mógłby uzyskać nieuczciwą przewagę konkurencyjną.

Ponadto Smith stwierdził, że cały proces przejęcia wchodzi teraz w środkowy etap.

Smith jest zadowolony z przebiegu wszystkich procedur i według niego opisywane przejęcie postępuje w szybkim tempie. Być może Activision Blizzard stanie się częścią Microsoftu już w pierwszym kwartale przyszłego roku.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Activision Blizzard | Microsoft
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy