Reklama

​Przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft może nastąpić już niebawem

Najgłośniejsza transakcja w historii branży gier wideo jest coraz bliższa realizacji. Przejęcie Activision Blizzard przez innego giganta, firmę Microsoft, może zostać sfinalizowane już w sierpniu tego roku.

O tej sprawie pisaliśmy na łamach serwisu, blisko pół roku temu. Microsoft zdecydował się na wykup słynnego wydawcy i producenta gier wideo Activision Blizzard. Kwota takiego transferu opiewa na zawrotne 68,7 mld dolarów, co czyni ją absolutnie historyczną jeśli chodzi o sektor gier.

Tym samym Microsoft pozyska prawa do wielu znakomitych tytułów, które do tej pory dzierżone były przez Activision Blizzard. Na liście mamy oczywiście m.in.: Call of Duty, Overwatch, Diablo, HearthStone czy choćby kultowego StarCrafta.

Reklama

Niedawno słyszeliśmy pogłoski o tym, że proces finalizacji tego transferu nabrał tempa i przejęcie może nastąpić wcześniej, niż pierwotnie mówiono. Za potencjalną datę przyjęto najpierw sam środek 2023 roku, a następnie doniesienia wskazywały o początku przyszłego roku.

Jednak według najświeższych informacji, zielone światło do wykupu od Federalnej Komisji Handlu w Stanach Zjednoczonych może pojawić się już w sierpniu tego roku. Gigant z Redmond potwierdził, że odpowiedział na drugie żądanie wysłania dokumentacji. Agencja rządowa ma teraz dokładnie 30 dni na wystosowanie prośby do Microsoftu o dostarczenie kolejnych pakietów dokumentacji. Jeśli tak się nie stanie, to Activision Blizzard stanie się częścią giganta już wkrótce.

Graczy interesuje przede wszystkim aspekt związany z podejściem Microsoftu do gier, które już za chwilę znajdą się w stajni giganta. Do tej pory jednak przedstawiciele firmy nie zabierali głosu w tej sprawie. Pewne jest jednak to, że firma założona przez Billa Gatesa będzie chciała zażegnać kryzys wizerunkowy, jaki ciągnął się za Activision Blizzard. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy