Reklama

Activision oskarżone o zastraszanie pracowników

​Activision Blizzard jest znów oskarżany. Tym razem o zastraszanie i grożenie pracownikom Raven Software, którzy chcieli głosować za utworzeniem związku zawodowego.

W poniedziałek deweloperzy Raven Software QA utworzyli pierwszy związek gier wideo AAA w Stanach Zjednoczonych, a National Labor Relations Board (NLRB) oskarża Activision o nielegalne próby powstrzymania pracowników przed zrobieniem tego kroku.

Głosowanie było kulminacją procesu mającego na celu utworzenie związku zawodowego, który został rozpoczęty przez Raven Software w styczniu. Nie trzeba było długo czekać na reakcję Activision.

Reklama

Korporacja była przeciwna temu ruchowi i niemal natychmiast została oskarżona o wprowadzanie pracowników w błąd odnośnie informowania o skutkach utworzenia związku. W rzeczywistości NLRB twierdzi, że firma zrobiła coś więcej, niż tylko wprowadziła ludzi w błąd odnośnie tego, co by się stało, gdyby pracownicy Raven utworzyli związek.

Activision grozi swoim pracownikom

NLRB ustaliła, że Activision zaangażowało się w działania niszczące związki, takie jak grożenie członkom personelu. Nie trzeba wyjaśniać, że takie działanie jest sprzeczne z prawem USA. Jeśli Activision nie rozwiąże tego problemu, agencja NLRB grozi złożeniem pozwu.

Członkowie personelu twierdzą, że Activision wysyłało wiadomości do pracowników Raven Software tuż przed głosowaniem, informując, że ci, którzy zagłosowali, za utworzeniem związku, zostaną pominięci w promocjach.

Warto zauważyć, że nawet jeśli Activision - która zaprzeczyła jakimkolwiek oskarżeniom - odmówi ugody, a NLRB złoży oficjalną skargę, agencja nie ma możliwości nałożenia odszkodowań karnych. Może jednak nakazać wprowadzenie zmian formalnych wewnątrz firmy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy