Problemy Diablo Immortal w Chinach? Premiera gry opóźniona

​Zaledwie kilka dni miało dzielić Chiny od położenia swoich rąk na Diablo Immortal, kontrowersyjnej grze mobilnej Blizzarda. W ostatniej chwili twórcy poinformowali jednak, że potrzebują więcej czasu i premiera zostaje przesunięta.

Większość graczy rozpoczęła swoją przygodę z Diablo Immortal 2 czerwca. Wtedy gra trafiła na iOS, Android oraz PC i rozpętała ogromną burzę w środowisku graczy. Od tygodni mówi się o agresywnej monetyzacji, mechanikach pay to win i systemach stworzonych wyłącznie w celu wyciągnięcia z graczy jak najwięcej pieniędzy.

Blizzard doskonale zdawał sobie jednak sprawę, że największa premiera jest wciąż przed nimi. To rynek chiński może zrobić z Diablo Immortal kurę znoszącą złote jaja. Na Wschodzie mobilne gry są dużo bardziej popularne, a do mechanik pay to win podchodzi się z dużo większym spokojem. Jest to standardowa praktyka wielu wydawców.

Reklama

Diablo Immortal w Chinach miało zadebiutować 23 czerwca. Blizzard poinformował jednak, że premiera zostanie przesunięta, ponieważ potrzebują więcej czasy na zoptymalizowanie gry. Chodzi podobno przede wszystkim o uczynienie grę grywalną na większej liczbie urządzeń.

Fakt, że informacja ta przychodzi niedługo po tym, jak konto Diablo Immortal zbanowano na Weibo, największej platformie społecznościowej w Chinach, wzbudził podejrzenia wśród kilku ekspertów.

Blizzard nie podał również żadnej nowej daty premiery, jedynie odwołał debiut zaplanowany na 23 czerwca. Może okazać się więc, że wydawca ma jakiś poważniejszy problem z wypuszczeniem swojej nowej produkcji na najważniejszy dla niej rynek.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Diablo Immortal | Blizzard Entertainment
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy