Reklama

​Premiery gier na wrzesień 2022. Tych produkcji nie możesz pominąć!

Sierpień uraczył wszystkich graczy wieloma interesującymi tytułami, ale to już powoli melodia przeszłości. My tymczasem wielkimi krokami wchodzimy do września z przeglądem najciekawszych, najlepszych premier gier wideo. Poniżej przedstawiamy listę najgorętszych propozycji w pierwszej połowie września 2022.

LEGO Brawls

  • Data premiery: 2 września
  • Platformy: PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S, Nintendo Switch

Wrzesień zaczniemy od premiery kolejnej produkcji z uniwersum LEGO. Brawls to zwariowana, dynamiczna platformowa bijatyka, w której to gracz będzie mógł konstruować swoich własnych bohaterów, by następnie toczyć zaciekłe pojedynki z innymi graczami na licznych arenach w trybie wieloosobowym.

Reklama

Tytuł oferuje wiele trybów zmagań m.in. 4 vs 4 lub battle royale, w którym każdy musi zadbać o swój las. Dzieło powstające we współpracy Red Games z LEGO zadebiutuje na rynku już 2 września.

Disney Dreamlight Valley

  • Data premiery: 6 września
  • Platformy: PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S, Nintendo Switch

Już 6 września wszyscy miłośnicy Disneya będą mieli okazje do zatopienia się w rozgrywce przy grze osadzonej właśnie w tym bajkowym świecie. Disney Dreamlight Valley to hybryda symulatora życia i gry przygodowej. Produkcja powstaje spod skrzydeł studia Gameloft, który w branży prężnie działa już od ponad 20 lat.

Dreamlight Valley to nazwa sielankowej niegdyś krainy zamieszkiwanej przez wiele znanych postaci z Disney i Pixar. Niestety błogą atmosferę przerwało zapomnienie (Forgetting), a utopijne miejsce obrosło mrocznymi cierniami (Night Thorns). Czy uda się graczom odkryć całą historię krainy i przywrócić blask oraz chwałę dolinie magii?

Tytuł ten to doskonały pretekst do spotkania w wirtualnym świecie postaci kojarzonych z wielu znamienitych dzieł Disneya. Twórcy przygotowali dla graczy sporo możliwości personalizacji, interakcje z innymi, rozwiązywanie zagadek i wykonywanie zadań. Warto mieć jednak na uwadze fakt, że deweloperzy pokusili się o zaimplementowanie w swojej grze mikropłatności.

Gloomwood

  • Data premiery: 6 września
  • Platformy: PC

Pora przejść w nieco mroczniejsze i bardziej upiorne klimaty. Również w dniu 6 września zadebiutuje Gloomwood - intrygujący horror, w którym znajdziemy się w mieście przesączonym starożytną klątwą. Naszym celem będzie przetrwanie i ucieczka, a posłużą nam do tego liczne mechaniki zaprojektowane przez producentów. Za powstanie tego tytułu odpowiedzialni są: Dillion Rogers oraz David Szymanski (New Blood Interactive). Tę drugą personę kojarzyć możecie z takich produkcji jak DUSK czy Iron Lung.

Gloomwood to gra idealnie wpasowująca się w kanony stealth horror. Mamy tutaj do czynienia w pewnym sensie z symulacją, ale za kluczowy punkt tej produkcji z całą pewnością uznamy system skradania i eksploracji zaprojektowanego świata.

Każdy zły ruch może przynieść dla nas niepożądane konsekwencje. Umiejętne i skrzętne przemieszczanie się po mapie pozwoli nam z kolei zdobyć niezbędny arsenał, a tego jest... cała szeroka paleta. Gloomwood oferuje nieco odświeżone podejście do gatunku, ale z całą pewnością może przypodobać się wszystkim miłośnikom horroru.

NBA 2k23

  • Data premiery: 8-9 września
  • Platformy: PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S, Nintendo Switch

Nie sposób w zestawieniu najciekawszych premier gier nie wspomnieć o NBA 2k23, czyli kolejnej odsłonie kultowej, najpopularniejszej koszykarskiej produkcji dostępnej na rynku.

W nowej części deweloperzy jeszcze więcej uwagi poświęcili realizmowi I sztucznej inteligencji. Do dyspozycji graczy oddany zostanie szerszy repertuar zagrań i zachowań na parkiecie. Uświadczymy również powrót wyzwań legendy - Michaela Jordana.

NBA 2k23 zaoferuje także znany z poprzedniej odsłony przestronny statek wycieczkowy, który zawierał będzie boiska, malownicze widoki i sporo nagród do zdobycia.

Lovecraft’s Untold Stories 2

  • Data premiery: 13 września
  • Platformy: PC

Lovecraft’s Untold Stories 2 to kontynuacja uwielbianego przez graczy roguelike’a, który mocno inspiruje się całą twórczością H.P. Lovecrafta. Pierwszą odsłonę gry z całą pewnością możemy uznać za kultową, a co zaoferuje druga?

Przede wszystkim w Untold Stories 2 uświadczymy kolejnych historii, które przerwane zostały w oryginalnej części. Otrzymamy również zupełnie nową szatęę graficzną oraz nowych bohaterów. Oprócz Detektywa, Profesora i Wiedźmy, których doskonale znamy, twórcy do dyspozycji oddają jeszcze Weterana, Medium I Alienistę.

To co najbardziej lubimy w grach typu rogulike nadal będzie filarem Lovecraft’s Untold Stories 2. Mowa oczywiście o proceduralnie generowanych lokacjach, wyposażeniu i zasobach.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama