Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Powstanie seria mniejszych spin-offów Total War o podtytule Saga

​SEGA wraz ze studiem Creative Assembly zaskoczyły. Firmy zapowiedziały Total War Saga - serię spin-offów strategii historycznych.

We wpisie opublikowanym na oficjalnym blogu marki, wyjaśniono, że gry wchodzące w skład nowego cyklu będą koncentrowały się na istotnych wydarzeniach, które jednak miały miejsce w stosunkowo krótkim okresie obejmującym kilka miesięcy lub lat. Produkcje porównano do dodatku Fall of the Samurai do Shoguna 2 - rozszerzenie skupiało się na wojnie Boshin.

Reklama

Jack Lusted, reżyser pierwszej, ale nieujawnionej na razie odsłony Total War Saga, tłumaczy, że tytuły mogą być osadzone w znanych już okresach historycznych. Niewykluczone więc, że powrócimy na przykład do starożytnego Rzymu.

Podstawy rozgrywki nie ulegną jednak zmianie. Tak jak w grach z głównej serii staniemy przed koniecznością zarządzania armią na mapie strategicznej w turach, a także toczeniem bitew w czasie rzeczywistym.

Gry najprawdopodobniej będą mniejsze niż odsłony głównej serii, co nie oznacza, że małe. Przygotowywana na potrzeby pierwszego spin-offu mapa ma podobno takie same wymiary, jak lokacja dostępna w Attila, ale skupi się na wybranym obszarze. Przejście kampanii fabularnej zajmie jednak więcej czasu niż w dotychczasowych częściach z podstawowego cyklu.

Szczegółów na temat produkcji, wraz z którą zadebiutuje Total War Saga, nie podano, ale Lusted obiecuje, że twórcy ujawnią informacje "w ciągu kilku najbliższych miesięcy". Wiadomo jednak, że powstająca gra jest "duchowym następcą" Rome II i wspomnianego Attila.

Jednocześnie podkreślono, że trwają prace nad następną pełnoprawną odsłoną głównego cyklu. Projektem zajmuje się osobna i zarazem większa ekipa. Tajemniczy tytuł osadzony zostanie w zupełnie nowym dla serii okresie historycznym.

Dowiedz się więcej na temat: Total War

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje