Powstała fanowska gra o Shreku. Ma nietypowy klimat

Shrek to jedna z najważniejszych postaci animowanych w ostatnich dekadach. Zielony ogr na przełomie XX i XXI wieku zachwycił fanów bajek na całym świecie. Teraz powstała nieoficjalna produkcja z tą postacią w roli głównej.

Marka "God of War" jest znana od lat

God of War: Ragnarok był jedną z najbardziej oczekiwanych premier 2022 roku. Jest to już szósta część słynnej serii gier, której inspiracją była mitologia. Tym razem fabuła gry jest oparta na elementach mitologii nordyckiej. Akcja rozgrywa się w starożytnej Skandynawii, pokrytej białym puchem, lodem i skałami. Producenci serii - Santa Monica Studio już od 17 lat tworzą uniwersum God of War. Można zatem śmiało stwierdzić, że to uniwersum należy do jednego z kanonicznych w historii gier wideo.

Reklama

Do jednej z najbardziej legendarnych części uchodzi ta druga. God of War 2 premierę miało w 2007 roku. Bohaterem gry był Kratos, żołnierz spartański mszczący się na bogach za śmierć własnej rodziny. Produkcja zdobyła bardzo dużą popularność w środowisku graczy. To właśnie wtedy seria "God of War" weszła na jeszcze większy poziom rozpoznawalności niż kiedykolwiek. Szczególnie warstwa graficzna zachwycała graczy. Oprawa wizualna była bardzo imponująca, jak na realia 2007 roku.

Listopadowa premiera "Ragnaroka" była bardzo udana. Gra została niezwykle ciepło przyjęta przez recenzentów oraz graczy. Produkcja jest doceniana przede wszystkim za rozwiązania graficzne, inspirującą fabułę czy też fizykę gry. Okazuje się, że niedawno powstała kolejna gra związana luźno z "GoW". To fanowska produkcja, której głównym bohaterem jest... Shrek.

Symulator Shreka coraz bardziej w kręgu zainteresowań

Mowa o grze pod tytułem Unknown Ogre Simulator, za którą jest odpowiedzialna osoba prowadząca niezależne studio Fat Dino Games. Przygody Ogra oficjalnie nie są oznaczane marką Shreka, więc teoretycznie twórca nie łamie praw autorskich. Shrek jednak jest bardzo podobny do tego od DreamWorks, więc na tym polu mogą być spore problemy.

Mechaniki gry są inspirowane m.in. serią God of War. Na YouTube udostępniono filmik, który pokazuje procesy tworzenia tej produkcji. Nie będzie to zapewne wielkim hitem i nie wiadomo czy nie zostanie wkrótce zablokowana przez posiadaczy praw wizerunkowych zielonego ogra. Póki co wygląda ten projekt więcej niż interesująco.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy