Powstaje kolejna gra na licencji Disneya? Oto co mówią plotki

Indiana Jones może być dopiero początkiem wieloletniej współpracy Bethesdy z Disneyem. Na licencji firmy powstaje najwyraźniej jeszcze jedna produkcja.

Bethesda ma ręce pełne roboty. Wydawało się, że Starfield zajmuje większość czasu deweloperów. Na nowym IP studia pokładano ogromne nadzieje, Microsoft potrzebował porządnego system-sellera dla Xbox Series X/S i kiedy Redfall nie spełnił tych oczekiwań, światła reflektorów skierowały się w stronę Starfielda. Od dłuższego czasu wiemy jednak, że dla Bethesdy jest to dopiero początek.

Podczas E3 2018 oficjalnie potwierdzono prace nad The Elder Scrolls 6. Chociaż Todd Howard przyznał ostatnio, że nie wie, czy gra ta zadebiutuje na aktualnej generacji, może być to jeden z najważniejszych projektów w historii Bethesdy. Ponadto studio pracuje również nad Indiana Jonesem, o którego istnieniu dowiedzieliśmy się dwa lata temu.

Reklama

Kiedy wydawało się, że Bethesda ma już wystarczająco rzeczy na głowie, o nowym, tajemniczym projekcie poinformował Shpeshal Nick, podczas najnowszego odcinka podcastu Xbox Era. Znany insider krótko wyjaśnił, że studio pracuje nad grą na licencji Disneya. Możemy więc mieć do czynienia z kolejną produkcją w uniwersum Marvela lub Gwiezdnych Wojen.

Chociaż Nick nie zdradził żadnych konkretów, plotka ta pokrywa się częściowo z wcześniejszymi doniesieniami o drużynowym online shooterze na licencji znanego komiksu. Projektem tym zajmowało się Roundhouse Studio stworzone przez byłego twórcę serii Rune. Pod koniec 2021 roku sugerowano, że gra od 2018 roku znajduje się na etapie alphy.

Trudno na ten moment powiedzieć, czy projekt wspomniany przez Nicka to ten sam, o którym słyszeliśmy niecałe dwa lata temu. Nie ulega jednak wątpliwości, że Bethesda ma kilka bardzo ekscytujących gier pod swoimi skrzydłami, na które przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Disney
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy