Posiadacze Xboxa w końcu mogą korzystać z Discorda bezpośrednio z konsoli

​Discord ogłosił dzisiaj, że w końcu w konsolowej wersji aplikacji dla Xboxa pojawi się czat głosowy.

Informacja o wsparciu dla komunikacji głosowej przez Discord dla Xboxa oznacza, że zarówno posiadacze konsol starej jak i aktualnej generacji będą mogli rozmawiać z innymi graczami bezpośrednio z poziomu swojej konsoli, a nie tak jak to miało miejsce do tej pory - eksperymentując z wykorzystaniem komputera lub telefonu komórkowego.

Reklama

Najpierw tylko dla testerów

Discord zaznacza, że już od dzisiaj z nowego czatu głosowego mogą korzystać osoby, które zapisały się do programu testów Xbox Insider. Później funkcja dotrze do wszystkich pozostałych graczy. Rozmowy głosowe bezpośrednio z poziomu konsoli były jedną z funkcji, o które gracze prosili najczęściej.

Wcześniej osoby, które miały konto w tym popularnym komunikatorze dla graczy, mogły połączyć je z kontem Xboxa, ale tylko po to, by wyświetlić pewne informacje - jak gry, w które aktualnie grają, czy swoje nicki.

Potwierdzono też, że wsparcie dla czatu głosowego na konsolach Xboxa pozwoli przekierować rozmowę z aplikacji - mobilnej lub uruchomionej na komputerze - wprost na konsolę, za pośrednictwem aplikacji Xboxa. Sam proces przekierowania ma być bardzo prosty i obsługiwany paroma kliknięciami.

Możliwość wykonywania rozmów głosowych na konsolach Microsoftu pojawiła się w nieco ponad pół roku po tym, jak umożliwiono posiadaczom PlayStation na połączenie ich kont PSN z profilami na Discordzie.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Xbox | Discord | Microsoft
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama