Reklama

Discord ogłosił współpracę z PlayStation

​Pamiętacie, jak jeszcze niedawno Microsoft chciał kupić Discorda? Chociaż rozmowy zdawały się być w zaawansowanym stadium, ostatecznie upadły i firma zdecydowała, że woli wejść na rynek zamiast zostać wykupiona. Żeby było ciekawiej, teraz Discord ogłosił współpracę z PlayStation... czyli czołowej marki Sony, jednego z największych rywali Microsoftu, w każdym razie w świecie gamingu.

Wyniki współpracy zobaczymy w 2022 roku

Discord nie zostanie wykupiony przez Sony, natomiast japoński gigant w związku z zawartą umową stanie się udziałowcem mniejszościowym popularnego komunikatora. Efektów współpracy możemy spodziewać się w 2022 roku, co sugeruje, że nie będą to zmiany jedynie powierzchowne, a Discord zostanie głęboko zintegrowany z PlayStation.

Niewykluczone, że stanie się on alternatywnym czy nawet głównym systemem do rozmów głosowych w trakcie rozgrywki na konsolach Sony, chociaż oczywiście póki co jest to czysta spekulacja - firmy jeszcze nie podzieliły się wieloma szczegółami.

Microsoft stracił swoją szansę

Reklama

Według wcześniejszych doniesień, Microsoft był zainteresowany wykupieniem Dicorda za powalające 10 miliardów dolarów. Ostatecznie jednak do transakcji nie doszło i wydaje się, że firma straciła swoją szansę na dogłębne zintegrowanie tego komunikatora ze swoimi konsolami (istnieje już i cieszy się sporą popularnością aplikacja Discorda na urządzenia z systemem Windows).

Po odrzuceniu oferty Microsoftu Discord nie spoczywa na laurach. W ramach rundy H firma dopiero co zebrała dodatkowe 100 milionów dolarów. Nie wiadomo, ile dokładnie dołożyło do tej kwoty Sony, ale biorąc pod uwagę całościową wycenę Discorda, można tutaj mówić zapewne o jedynie bardzo małym udziale mniejszościowym. Nie zmienia to jednak faktu, że współpraca z PlayStation wydaje się poważna i długofalowa.

Cieszycie się z tej współpracy? Jesteście ciekawi, jak Discord zostanie zintegrowany z konsolami Sony? Koniecznie dajcie nam znać w komentarzach!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje