Reklama

Discord ogłosił współpracę z PlayStation

​Pamiętacie, jak jeszcze niedawno Microsoft chciał kupić Discorda? Chociaż rozmowy zdawały się być w zaawansowanym stadium, ostatecznie upadły i firma zdecydowała, że woli wejść na rynek zamiast zostać wykupiona. Żeby było ciekawiej, teraz Discord ogłosił współpracę z PlayStation... czyli czołowej marki Sony, jednego z największych rywali Microsoftu, w każdym razie w świecie gamingu.

Wyniki współpracy zobaczymy w 2022 roku

Discord nie zostanie wykupiony przez Sony, natomiast japoński gigant w związku z zawartą umową stanie się udziałowcem mniejszościowym popularnego komunikatora. Efektów współpracy możemy spodziewać się w 2022 roku, co sugeruje, że nie będą to zmiany jedynie powierzchowne, a Discord zostanie głęboko zintegrowany z PlayStation.

Reklama

Niewykluczone, że stanie się on alternatywnym czy nawet głównym systemem do rozmów głosowych w trakcie rozgrywki na konsolach Sony, chociaż oczywiście póki co jest to czysta spekulacja - firmy jeszcze nie podzieliły się wieloma szczegółami.

Microsoft stracił swoją szansę

Według wcześniejszych doniesień, Microsoft był zainteresowany wykupieniem Dicorda za powalające 10 miliardów dolarów. Ostatecznie jednak do transakcji nie doszło i wydaje się, że firma straciła swoją szansę na dogłębne zintegrowanie tego komunikatora ze swoimi konsolami (istnieje już i cieszy się sporą popularnością aplikacja Discorda na urządzenia z systemem Windows).

Po odrzuceniu oferty Microsoftu Discord nie spoczywa na laurach. W ramach rundy H firma dopiero co zebrała dodatkowe 100 milionów dolarów. Nie wiadomo, ile dokładnie dołożyło do tej kwoty Sony, ale biorąc pod uwagę całościową wycenę Discorda, można tutaj mówić zapewne o jedynie bardzo małym udziale mniejszościowym. Nie zmienia to jednak faktu, że współpraca z PlayStation wydaje się poważna i długofalowa.

Cieszycie się z tej współpracy? Jesteście ciekawi, jak Discord zostanie zintegrowany z konsolami Sony? Koniecznie dajcie nam znać w komentarzach!

Dowiedz się więcej na temat: Discord

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje