Reklama

​Portal RTX już wkrótce dostępny za darmo dla posiadaczy oryginalnej gry

Konferencja GeForce Beyond 2022 przyniosła długo wyczekiwaną prezentację kart graficznych od NVIDII z serii RTX 4000. Ponadto ogłoszona została... premiera gry Portal RTX. Tytuł ten odbiorą w listopadzie bieżącego roku wszyscy posiadacze oryginalnego Portala!

Portal, czyli jedna z najlepszych gier od Valve

Portal w branży gier wideo to już marka sama w sobie. Dzieło debiutowało na rynku w 2007 roku z inicjatywy Valve. W tytule wcielamy się w kobietę o imieniu Chell, która wybudza się w specjalnej komorze relaksacyjnej w dużym laboratorium badawczym.

Rozgrywka dedykowana jest wszystkim entuzjastom logicznych, łamigłówkowych platformówek. Celem gry jest przechodzenie kolejnych etapów poprzez skrzętne przemieszczanie się przez ciasne i zawiłe korytarze. W swoim arsenale posiadamy jednego cennego sojusznika - pistolet portalowy. Gra wyróżniała się innowacyjnymi jak na ówczesne standardy mechanikami, które według wielu zrewolucjonizowały poniekąd branżę.

Reklama

Portal RTX już w listopadzie 2022 roku

Podczas konferencji GeForce Beyond ogłoszono, że Portal zadebiutuje już w listopadzie bieżącego roku w wersji RTX. Hitową produkcje od Valve odbiorą bezpłatnie wszyscy posiadacze oryginalnej gry. Jeśli nie jesteście jeszcze w jej posiadaniu, to do listopada macie czas na nabycie oryginalnego Portala.

Portal w RTX obsłuży przede wszystkim technologię ray-tracingu. Dzieło wyróżni się całkowicie nową oprawą graficzną i odświeżoną warstwą wizualną. Ponadto twórcy zaimplementowali kompatybilność z NVIDIA DLSS (w wersji 3.0) i NVIDIA Reflex.

Jak będzie prezentował się Portal w wersji RTX? Możecie zobaczyć minutowy pogląd przykładowej rozgrywki w filmie opublikowanym na oficjalnym kanale NVIDIA.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy