​Portal na Unreal Engine 5 to zupełnie nowy wymiar popularnej gry logicznej

Pamiętacie Portal, kultową jednoosobową grę łamigłówkową wyprodukowaną i wydaną przez Valve? Po piętnastu latach jeden z fanów tej produkcji postanowił zaprezentować gameplay... przy wykorzystaniu nowoczesnych możliwości silnika Unreal Engine.

Portal debiutował w 2007 roku i jak uważają niektórzy, tytuł jest wręcz "ponadczasowy" wraz ze swoimi innowacyjnymi mechanikami, które zrewolucjonizowały nieco całą branżę gier wideo. W dziele wcielamy się w kobietę o imieniu Chell, która wybudza się w komorze relaksacyjnej w niesamowicie dużym laboratorium badawczym.

Rozgrywka opiera się na przedostawaniu się przez kolejne zawiłe korytarze i pomieszczenia przy wykorzystaniu pistoletu portalowego. Przechodzenie kolejnych etapów będzie możliwe jedynie wtedy, gdy w odpowiedni sposób uda nam się znaleźć rozwiązanie logiczne. Główkowanie, dedukcja i spostrzegawczość jest więc tutaj nie tyle mile widziana, co wręcz konieczna.

Reklama

Tytuł wpasował się w gusta graczy i branżowych krytyków. Gra okazała się tak dużym sukcesem, że kilka lat po premierze oryginalnej części, wszyscy fani uraczeni zostali drugą odsłoną tej produkcji. Portal pomimo upływu lat nadal cieszy się uznaniem, o czym świadczy ogromna liczba modyfikacji i przeróbek z udziałem tego dzieła.

Unreal Engine działa cuda. Kolejny fanowski projekt

Jednym z ciekawszych projektów jest ten zaprezentowany przez gracza o pseudonimie DeDelner. Efekt pracy o tytule "Unreal Portal" możemy zobaczyć w krótkim filmie opublikowanym przez niego w serwisie Reddit. Minutowy klip demonstruje rozgrywkę w Portalu przy wykorzystaniu silnika Unreal Engine 5.

Czym się wyróżnia projekt? Przede wszystkim fantastyczną oprawą wizualną i poprawą tekstur. Sama mechanika poruszania wydaje się znacznie płynniejsza. Na pochwałę zasługują również animacje, które dopełniają całe dzieło.

Gralibyście w Portal w takim nowoczesnym wydaniu?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Valve | portal | Unreal Engine
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy