Reklama

Pooglądamy, jak grają znajomi. Valve zapowiedziało Steam Broadcasting

Zdarzyło się wam, że graliście w coś i chcieliście pokazać gameplay znajomemu, ale nie chciało wam się bawić w ustawianie streamingu? Teraz będzie prościej, przynajmniej przy grach na Steamie.

Valve zapowiedziało Steam Broadcasting, który - choć firma chyba nie do końca kładzie na to nacisk - stanowić będzie poniekąd konkurencję dla Twitcha. Dlaczego konkurencja dla Twitcha? Bo jeżeli zechcemy, oglądać nas będą mogli nie tylko znajomi - w opcjach nadawania wybrać można, że chcemy upublicznić nasz streaming, a wtedy pojawi się on na stronie gry na Steamie. Ba - oglądać można również przez przeglądarkę (w tej chwili tylko Chrome i Safari).

Aby skorzystać z opcji już teraz, oboje - oglądający i streamujący - muszą wejść w kliencie Steam do Preferencje -> Konto i zaznaczyć, że chcą wziąć udział w beta testach. Następnie wystarczy wybrać odpowiednią opcję z listy znajomych.

Reklama

Jeżeli chcemy streamować, musimy mieć komputer z Windowsem 7 lub 8 - Linux, OS X oraz Vista dołączą do nich w przyszłości. Co ciekawe, streamować można domyślnie tylko grę, ale jeśli zaznaczymy, że tego chcemy, możemy nadawać również obraz ze swojego pulpitu. A więc i gry spoza Steama, jak widać na stronie z różnymi streamami.

Świetna sprawa. Nie wiem jak wy - ja idę zobaczyć, czy działa to w miarę sprawnie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje