Pomysły na prezent pod choinkę dla gracza

Jeśli gracz ma kupić prezent graczowi, to problemu nie ma. Obaj dobrze wiedzą, czego ten drugi potrzebuje. Gorzej, jeśli prezent graczowi ma sprawić ktoś, kto nie miał nigdy w dłoni pada (albo - co gorsza - nie wie nawet, co to jest!). I takim właśnie osobom pędzimy na ratunek!

Poniżej przedstawiamy kilka propozycji prezentowych w pięciu kategoriach cenowych. A zatem nieważne, czy masz do wydania 1700 zł, czy 40 zł, znajdziesz poniżej coś dla siebie... to znaczy dla gracza, którego zamierzasz obdarować.

Budżet: 1300-1700 zł

W tej kwocie najlepszym prezentem będzie bez wątpienia... nowa konsola - albo PlayStation 4, albo Xbox One (o ile odbiorca jeszcze żadnej z nich nie posiada). No, chyba że osoba obdarowywana gra na co dzień na komputerze.

Wtedy lepszą inwestycją będzie na przykład karta graficzna z najwyższej półki. Jednak w tym przypadku, aby dokonać trafnego zakupu, konieczne będzie zorientowanie się w aktualnej specyfikacji komputera szczęśliwca. Jeśli nie znamy się na komputerach, warto - a nawet wręcz trzeba - skonsultować się wcześniej ze specjalistą!

Budżet: ok. 300 zł

Nie ma co odkrywać Ameryki na nowo i trzeba przyznać, że przy tym budżecie najlepszą inwestycją będzie zakup... gry wideo. Jeśli osoba obdarowywana gra na konsoli, wówczas kwota ta wystarczy na zakup jednej nowości lub dwóch starszych tytułów.

Jeśli na komputerze, to w tej kwocie spokojnie będzie można kupić dwie nowsze pozycje. Jaką/jakie wybrać? Oczywiście to zależy od upodobań, ale podsuwamy kilka typów:

  • Wiedźmin 3,
  • FIFA 16,
  • Call of Duty: Black Ops III,
  • Metal Gear Solid V,
  • Fallout 4.

Ryzyko złego wyboru - niewielkie. Ale oczywiście rzuć wcześniej okiem na półkę odbiorcy prezentu, aby upewnić się, że danej gry jeszcze nie posiada!

Budżet: 150-250 zł

Przy takiej kwocie można śmiało przebierać w ofertach gadżetów dla graczy. Pierwsza propozycja to dobrej jakości pad, który przyda się, jeśli obdarowywana osoba gra na co dzień na komputerze (jeśli robi to na konsoli, dysponuje już wystarczającej jakości padem).

Druga to słuchawki stworzone z myślą o graczach, najlepiej w zestawie z mikrofonem (będzie potrzebny, jeśli szczęśliwiec gra w gry sieciowej). Pomyśl, który z nich przyda się adresatowi prezentu bardziej, a następnie - zanim dokonasz zakupu - przeczytaj kilka testów i zestawień.

Budżet: 70-150 zł

Jest co najmniej kilka popularnych sklepów internetowych, które specjalizują się w sprzedaży t-shirtów dla graczy. To według nas jeden z najlepszych pomysłów na prezent dla tej grupy docelowej.

Jednak pod jednym warunkiem - że nie wybierzesz koszulki z logo gry (nawet, jeśli będzie to jego ulubiony tytuł). Po pierwsze - może ona wyglądać jak "darmówka" rozdawana na rozmaitych eventach.

Po drugie - to już nie czasy, gdy nosiło się koszulki z idolami z filmów czy gier. Postaw na bardziej lifestyle'owy, kreatywny wzór, z którym adresat prezentu nie będzie się wstydził wyjść z domu.

Budżet: ok. 50 zł

Przy tym budżecie trudno będzie kupić wartościową grę (nie starszą niż kilka lat) czy dobrej jakości gadżet. Według nas, mając do wydania na prezent 40 zł, zdecydowanie lepiej zainwestować w literaturę, dla przykładu najnowszą książkę Saszy Hady - "Na końcu wchodzą ninja".

To powieść inspirowana pracą w firmie zajmującą się produkcją gier wideo (jej autorka pracowała nad scenariuszem Wiedźmina 3) i w związku z tym dla gracza powinna mieć wartość szczególną. Przed zakupem możecie przeczytać jej recenzję, opublikowaną na łamach naszego serwisu - TUTAJ.

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy